KONYA HABERLERİ

Meram’da Bilgi Merkezine Kayıtlar Sürüyor

IHA
01.10.2015 - 16:46Son Güncelleme :

KONYA'NIN MERKEZ MERAM İLÇE BELEDİYESİ'NİN BİLGİ MERKEZİNE ÖĞRENCİ KAYITLARI SÜRÜYOR

IHA

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından 6, 7, 8 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik hizmet veren Bilgi Merkezi’ne kayıtlar sürüyor.
Meram Belediyesi tarafından Gazanfer Mahallesi Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde (Zafer Ortaokulu yanı) geçtiğimiz yıl hizmete açılan Bilgi Merkezi’ne kayıtlar devam ediyor. Merkezden Meram ilçe belediye sınırları içerisinde ikamet eden ve bu sınırlar içerisinde bulunan ortaokulların 6’ncı, 7’nci, 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının 12’inci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabiliyor. Öğrencilerin not ortalaması 85’in üzerinde olması gerekiyor. Bilgi Merkezi’ne sadece devlet okullarında okuyan öğrenciler başvurabiliyor. Müracaatın çok fazla olması durumunda puan ortalaması daha yüksek öğrencilere öncelik verilecek.
ÖĞRENCİLERE SADECE TEORİK DERSLER VERİLMİYOR
Bilgi Merkezi’nde öğrencilere sadece teorik dersler verilmeyip aynı zamanda onları sosyal hayata hazırlayacak etkinlikler de düzenleniyor. Etkinlik derslerinde, “değerler ve karakter eğitimi” çalışmaları yürütülüyor. Temel hedef sadece akademik başarı olmayıp, öğrencileri, “soran, sorgulayan, düşünen, ahlaklı, şahsiyet sahibi insanlar” olarak yetiştirmek. Bu kapsamda geçen yıl Bilgi Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler çok sayıda gezi ve sosyal etkinliğe katıldı.
Bilgi Merkezi’nde sınıf mevcutları 20’yi geçmiyor. Sınıflar akıllı tahtalarla donatılmış olup, tekli sıralar, zengin kütüphanesi, bilgisayar laboratuvarı, etüt salonu, kantin donanımıyla öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edildi. Merkezde öğrenciler Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi, İngilizce, Din Kültürü ve etkinlik dersleri ile toplamda 12 saat ders görüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meram’da Bilgi Merkezine Kayıtlar Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meram’da Bilgi Merkezine Kayıtlar Sürüyor haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:27
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:27
  • Akşam
   17:45
  • Yatsı
   19:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı