KONYA HABERLERİ

Meram’da Ambalaj Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor

IHA
11.08.2015 - 13:08Son Güncelleme :

MERAM BELEDİYESİ AMBALAJ ATIKLARININ KAYNAĞINDA TOPLANARAK EKONOMİYE TEKRAR KAZANDIRILMASI İÇİN İLÇE GENELİNDE GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

IHA

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, ambalaj atıklarının kaynağında toplanarak ekonomiye tekrar kazandırılması için ilçe genelinde geri dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor.
Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Her Atık Çöp Değildir, Yarınlar Çöpe Gitmesin” sloganıyla ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanarak ekonomiye yeniden kazandırılması için yeni uygulamalar ve eğitim seminerleri sürdürülüyor. Bu kapsamda yaklaşık 25 bin nüfusun olduğu ve 5 binin üzerinde konutun yer aldığı Gödene Mahallesi’ndeki konutlarda da vatandaşlara geri dönüşüm konusunda bilgi verildi.
Meram Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, konut ve iş yerlerine mavi poşet ve broşür dağıtarak ambalaj atıklarının evlerden düzenli olarak toplanmasını sağlıyor. Bildirim yapılan bölgelerde atıklar belirlenen gün ve saatlerde ev ve iş yerlerinden alınıyor. Meram ilçe sınırları içerisinde 35 bin konut, hastane, okul, iş merkezleri ve kamu kurumlarından aylık ortalama 200 ton ambalaj atığı toplanarak ekonomiye tekrar kazandırılıyor.
GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMLERİ SÜRÜYOR
Ayrıca bu hizmetin daha yaygın hale getirilmesi için okul ve konutlarda çeşitli eğitim seminerleri verilerek bilgilendirici broşürler dağıtılıyor. Bu yıl yaklaşık 5 bin konuta, üniversite öğrencilerinden oluşan ekipler tarafından eğitim verilerek konutların da geri dönüşüm uygulamasına katılımları sağlandı.
Vatandaşlar da geri dönüşüm konusundaki çalışmalarından dolayı Meram Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Milli servetimizi ekonomiye tekrar kazandırdıkları ve daha temiz bir çevre konusunda bizleri bilgilendirdikleri için belediyemize şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Meram’da Ambalaj Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meram’da Ambalaj Atıkları Ekonomiye Kazandırılıyor haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Nisan 2018, Perşembe
 • İmsak
  04:36
 • Guneş
  06:03
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:36
 • Yatsı
  20:57
Sayfa Başı