Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Meram Belediyesi'nden şampiyona kutlama

Londra Paralimpik Oyunları'nda dünya ve paralimpik rekoru kırarak altın madalya kazanan Meram Belediyespor'lu halterci Nazmiye Muslu için Meram Belediyesi'nce karşılama programı düzenlendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, belediye önünde Nazmiye Muslu ve halter branşında olimpiyat 4'üncüsü olan Yasemin Ceylan'ı çiçeklerle karşıladı.
Kalaycı, burada yaptığı konuşmada, Meram Belediyespor'lu sporcuların Londra'da çok önemli başarılara imza attıklarını, olimpiyatlarda İstiklal Marşı'nın okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle ayrı bir gurur yaşadıklarını söyledi.

Fiziki belediyeciliğin yanında sosyal, kültürel ve sportif alanda da faaliyetlerini yürüttüklerini anlatan Kalaycı, farklı branşlarda 800 lisanslı sporcularının olduğunu dile getirdi.

Spor altyapısının oluşması için çalışmalara devam ettiklerini vurgulayan Kalaycı, spor ve sporcuyu desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

-“Allah herkese nasip etsin”-

Şampiyon Nazmiye Muslu ise başarısına hala inanamadığını, olimpiyatlarda madalya almanın çok önemli olduğunu anlattı. Muslu, “Allah herkese nasip etsin. Olimpiyatlardan madalya almadan hiçbir sporcunun dönmesini istemiyorum. İstiklal Marşı'nı orada okutmak çok önemli. Bundan sonraki müsabakalarda da rekor kıracağımın sözünü veriyorum” diye konuştu.

Karşılamaya Meram Belediyespor Başkanı İlker Özkan, sporcuların aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz