KIRIKKALE HABERLERİ

Meralar için ıslah çalışması

DHA
28.03.2017 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)- KIRIKKALE Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü, meralarda ıslah ve amenajman çalışmalarına devam ediyor. Keskin ilçesi Yoncalı, Cinali Köyleri ile Sulakyurt İlçesi Sofular Çiftliği Köyü'nde yapılan çalışmalarla mera alanlarında çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Meralarda yanlış otlatmanın zararlarının ortadan kaldırılması, ot kalitesinin arttırılması ve planlı otlatma yöntemlerinin benimsenmesi esaslarına yönelik atılan adımlar sayesinde Kırıkkale'de meraların hayvancılığa kazandırılmasının sağlanacağı kaydedildi. Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz, "Bu kapsamda şimdiye kadar Yoncalı Köyü'nde 1.000 da alanda mera bitkileri karıştırılarak ekim gerçekleştirilmiş olup, diğer köylerimizde ise 4.000 da alanda ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde kaymakamlık ve çiftçilerimizin katkılarıyla gübreleme yapılmaktadır. İl genelinde uygun mera alanlarında planlı ıslah çalışmalarına devam edilerek ilimiz hayvancılığının gelişmesi ve kırsal kalkınma çalışmalarına ivme kazandırılması sağlanacaktır" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Meralar için ıslah çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meralar için ıslah çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı