ERZURUM HABERLERİ

Meral: "Hain Alçaklar Emellerine Ulaşamayacak"

IHA
21.08.2015 - 12:11Son Güncelleme :

DÜNYA ENGELLİLER GELİŞİM DERNEĞİ GENEL BAŞKANI İSLAM MERAL

IHA

Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, Siirt-Pervari karayolunda meydana gelen ve 8 askerin şehit olduğu hain bombalı saldırıyı lanetlediklerini belirtti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Meral, terörü ve terör yoluyla bir şeyler elde etmek isteyenleri lanetlediklerini belirtti. Meral, “Ülkemizin, milletimizin dirliğine, birliğine, beraberliğine; huzuruna, barışına yönelik gölge düşürmek isteyen ve istikrarlı büyümesini bozmak amacıyla gerçekleştirilen bu ve bunun gibi tüm saldırıları kınıyor ve lanetliyoruz. Ancak şuna da inanıyoruz ki aramıza nifak sokmak girişiminde bulunanların yapmış olduğu bu çirkin saldırılar yapanların başında patlayacak ve ellerinde kalacaktır” dedi.
“TERÖRÜN HİÇBİR GEREKÇESİ YOKTUR”
Meral, açıklamasının devamında, Türkiye Cumhuriyeti’nin bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine daha da kenetlenerek, bu hainlerin oyununu bozacağını belirtti. Yağcı,”Her zaman belirttiğimiz şekliyle terör yoluyla bir şeyler elde etmek isteyenleri lanetliyoruz. Çünkü terörün, insani değerlerde hiçbir karşılığı yoktur ve olmayacaktır. Milletimiz, bu hain ve alçak saldırılar karşısında birliğinden, beraberliğinden ve sabrından ödün vermeyecektir. Devletimiz, bu hain saldırıları gerçekleştirenlerin kökünü kazımak amacıyla bütün kurum ve kanallarıyla uğraş vermektedir ve bu uğraşında başarılı olacaktır. Bizleri millet olarak derin bir üzüntüye sevk eden bu saldırıda canlarını yitirmiş olan aziz ve kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, değerli ailelerine ve Türk Milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyor, Cenabı Allah’tan sabrı cemil niyaz ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Meral: "Hain Alçaklar Emellerine Ulaşamayacak" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Meral: "Hain Alçaklar Emellerine Ulaşamayacak" haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:43
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı