Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meral Bapçum anıldı

  Hürriyet Haber
  22.12.2001 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Özel Kalamış Okulları'nın kurucusu Meral Bapçum ölümünü birinci yıldönümünde Karacaahmet Mezarlığı'ndaki kabri başında ve Kalamış Eğitim Kurumları'nda düzenlene törenlerle anıldı.

  Meral Bapçum'un eşi Kahraman Bapçum, kızı Yaşar Duru, torunları Kahraman Can ve Ömer Duru'nun, öğretmen arkadaşları ve dostlarının katıldığı Karacaahmet'teki törende Özel Kalamış İlköğretim Okulları Müdürü Fatma Akpınar bir konuşma yaptı.

  Hayatındaki birçok şeyi Meral Hanım'dan öğrendiğini belirten, Akpınar ‘‘O, bana öğretmenliği, öğrencileri sevmeyi, onlar için endişelenmeyi, cumhuriyete sahip çıkmayı, Atatürk'e hayran bir öğretmen olmayı öğretti‘‘ dedi.

  Bapçum'u anma töreni öğleden sonra Özel Kalamış Okulları'nın bahçesinde yaptırılan 'Meral Bapçum Büstü'nün açılmasıyla devam etti. Büstün açılış töreninde konuşan Kahranam Bapçum, eşinin hayatını eğitime adayan bir kişi olduğunu belirterek ‘‘Bu büst sayesinde Kalamış Eğitim Kurumu var olduğu sürece bu okula gelip giden, yeni ve eski öğrenciler O'nu daima hatırlayacaklar‘‘ diye konuştu.

  Bapçum'u anma törenine katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey de insanların bir gün mutlaka öleceklerini belirterek ‘‘Önemli olan öldükten sonra hayatta kalanlar tarafından iyi şekilde hatırlanmak‘‘ dedi.

  Kalamış Eğitim Kurumları'nda yapılan anma törenini Balıbey'in dışanda Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Alkan, Özel Okullar Derneği Başkanı Rüstem Eyüboğlu, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Refet Angın da katıldı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı