Merakla bekleniyordu... Fotoğrafları ortaya çıktı

Emre ÖZPEYNİRCİ
20.12.2017 - 12:40 | Son Güncelleme:

16 Ocak’ta ‘Detroit Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılacak yeni Jeep Cherokee’nin resmi fotoğrafları dün paylaşıldı. Üzerindeki sır perdesi kalkan yeni Cherokee yeni burun tasarımı ve yeni tekli far düzeniyle hemen dikkat çekti.

Çünkü mevcut Çherokee’nin ön yüzü daha doğrusu kısık göz gibi duran ayrık farlı tasarımı dünyada pek beğenilmemişti. Fiat Chrysler (FCA) Grubu’nun bunu dikkate alarak yeni bir yüz tasarımı yapması gerçekten çok önemli bir gelişme.
Merakla bekleniyordu... Fotoğrafları ortaya çıktı

Cherokee, ayrık far düzeninden kurtularak markanın diğer modellerine daha benzer bir yüze kavuşmuş. Grand Cherokee ve Compass’ın görünümüne yaklaşan yeni Cherokee uzun bir süre sonra aileye yeniden dahil olmuş. Aracın arka tasarımı öne nazaran biraz daha hafif kalmış. Elden geçirilen arka tamponda artık daha fazla metal dekorasyona yer verilirken arka farların alt kısmı ise turuncu renge kavuşmuş. Aracın içine geçtiğimizde ise ufak dokunuşlar görüyoruz.
Merakla bekleniyordu... Fotoğrafları ortaya çıktı

Düzenin pek değişmediği iç mekanda metal döşemeler dikkat çekiyor. Yeni Cherokee’nin motor seçenekleri konusunda ise şu an da pek bir bilgi yok. Yeni Wrangler’daki 2 litre turbo beslemeli motorun Cherokee’de de olacağı belirtiliyor.
Merakla bekleniyordu... Fotoğrafları ortaya çıktı
Ön yüzü beğenilmeyen mevcut jeep Cherokee

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı