Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Merak etme hocam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaşlı futbolcular, hesap soran Scala'ya başarı için güvence verdi.

İtalyan çalıştırıcı, ‘‘Şampiyonluğu ve kupayı hedefleyen bir takımın böyle istikrarsız tablo çizmesi beni oldukça üzdü Sizin sorununuz nedir, merak ediyorum?’’ dedi. Kaptan Tayfur ve Mehmet arkadaşları adına Scala'ya şunları söyledi:

Zirvedeki iki takımdan biriyiz. Buraya nasıl geldiysek, aynı şekilde çıkışımızı sürdüreceğiz. Futbolumuzla utanma, gurur duyacaksın. ‘Utanma' lafını talihsizlik kabul ediyoruz. G.Birliği ve Siirt maçları büyük ders oldu. Artık kenetlenme zamanı geldi.

ANTALYASPOR ile yarın Türkiye Kupası’nda karşılaşacak Beşiktaş, dün Antalya Belek’te kampa girerken, teknik direktör Scala, ligde Siirt Jet-Pa karşısında kaybedilen puanlar nedeniyle futbolcularla tek tek görüştü ve hesap sordu.

İtalyan çalıştırıcı, ‘‘Beşiktaş'a yakışmayacak bir oyun sergilediniz. Şampiyonluğu ve kupayı hedefleyen bir takımın böyle istikrarsız bir tablo çizmesi beni oldukça üzdü. Bazı oyuncular haftalardır, aylardır söylediklerimin dışında hareket ediyor, bu beni ve camiamızı üzüyor’’ dedi. Scala, artık bireysel oynayan futbolcuyu affetmeyeceğini ve en ağır cezayı verdireceğini belirterek şöyle devam etti:

TRİBÜNLER AYAĞA

‘‘Beşiktaş'ın kişilikli bir futbol oynamasını ve tribünleri ayağa kaldırmasını istiyorum. Yönetim bir dediğimizi iki etmedi. Siz de aldığınızın hakkını vermelisiniz. Siirt'te kaybedilen puanı taktiksel görmüyorum. Futbolcuların mantalite olarak hazırlıksız olmasından kaynaklandı. Sizin sorununuz nedir merak ediyorum?’’

Kaptan Tayfur ve Mehmet, takım arkadaşlarını savunarak, ‘‘Sezon başından beri aynı takımla çalışıyorsunuz. Zirvede yer alıyoruz ve liderle aramızda 1 puan var. Buralara nasıl geldiysek aynı şekilde çıkışımızı sürdüreceğiz. Türkiye'nin en güçlü kadrosu olduğumuza inanıyoruz. Sen, bizim futbolumuzla utanma, gurur duyacaksın ve her zaman bize verdiğin desteği sürdüreceksin. ‘Utanma' lafını talihsizlik olarak kabul ediyoruz’’ dediler.

YOLUMUZA DEVAM

Takımdaki motivasyon kopukluğunu aralarında halledeceklerine değinen Tayfur ve Mehmet, ‘‘Beşiktaş'a yakışır şekilde istikrarlı tempomuzu sürdürüp yolumuza devam edeceğiz. G.Birliği yenilgisi ve Siirt beraberliği bize büyük ders oldu. Artık kenetlenme zamanı geldi. Biz iyi olduğumuza inanıyoruz ve sizin de şampiyonluğa endekslendiğinizi biliyoruz. Bundan sonraki maçlarda bizi daha değişik göreceksiniz’’ ifadesini kullandılar.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler