Gündem Haberleri

  Menzir ittifakı değerlendirdi

  Hürriyet Haber
  05.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kemerburgaz'da Birlik Gazetesi'ni dün hizmete açan Ulaştırma eski Bakanı Necdet Menzir, belediye başkanlığı seçimlerinde ANAP ile DSP'nin birlikte hareket edeceği yönündeki haberleri, ‘‘Onlar bazı varsayımlardan yola çıkılarak söylenen laflardır’’ şeklinde değerlendirdi. Kendisinin İstanbul Belediye Başkanı adaylığı konusunda bir talebi olmadığını belirten Menzir, partisinin vereceği her türlü görevi de seve seve yapabileceğini söyledi.

  Kemerburgaz'ın ilçe olması için çalışmalar yapan 'Kemerburgaz Birliği'nin sesini duyurmak için dün yayın hayatına başlayan yerel 'Kemerburgaz'da Birlik' gazetesi ANAP İstanbul Milletvekili ve Ulaştırma eski Bakanı Necdet Menzir ile İl Başkanı Sühan Özkan tarafından açıldı. Kemerburgaz'ın ilçe olma istemlerini nedenleriyle anlatan birlik başkanı Erdoğan Budak, ekip liderlerinin Necdet Menzir olduğunu dile getirerek yardım talebinde bulundu.

  İstanbul'da 6 yeni ilçenin kurulacağını, bunun bakanlar kurulunda onaylandığını, ancak siyasi gelişmeler nedeniyle mecliste gündeme gelemediğini belirten Menzir, TBMM'de irade eksiğinin bulunduğunu söyledi. İşsizlik, adaletsizlik, özelleştirme konularıyla birlikte bakanlığı dönemindeki çalışmalarını da anlatan Menzir, ‘‘Bu ülkede birileri cesaret göstermek zorunda. Yoksa bu sorunların üstesinden gelemiyiz. Onlar laf üretirken biz iş üretiyoruz. 18 Nisan'daki seçimlerde artık iş yapanla laf yapanı ayırt etmek zorundasınız. Bu parti Türkiye'yi 21'inci yüzyıla taşıyacak biliyorum. Gelin bu çatı altında toplanalım. Parçalanmış olan siyaseti bu çatı altında toplayalım’’ dedi.

  Kemerburgaz Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Halit Anitaş Menzir'e alkışlar arasında teşekkür plaketleri verdi.

  ANAP ile DSP'nin belediye başkanlığı seçimlerinde birlikte hareket edecekleri yönündeki bir soruyu yanıtlayan Menzir, ‘‘ANAP ile DSP uyumlu bir birliktelik gösterdiler. Belediye seçimleriyle ilgili çalışmalar halen devam ediyor’’ dedi. Menzir ayrıca, kendisinin seçimlerde İstanbul Belediye başkanı adayı olup olmayacağı şeklindeki bir soruyu da ‘‘Ben partime bir pazarlık yapmadan girdim ancak, partimin bana vereceği her türlü görevi seve seve yaparım’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı