MUĞLA HABERLERİ

Menteşe'ye bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak

AA / Durmuş Genç
25.02.2016 - 17:08Son Güncelleme :

- AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk:- "Muğla Menteşe'de üniversite öğrencileri için bin kişilik KYK yurdu yapılacak"

Menteşeye bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak
AA / Durmuş Genç

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Menteşe ilçesinde üniversite öğrencileri için bin kişilik Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdu yapılacağını bildirdi.Öztürk, yazılı açıklamasında, Muğla'dan Ankara'ya giden heyetle 4 bakanlığa ziyaretlerle bulunduklarını kaydetti.Öztürk, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'yı ziyaretleri hakkında bilgi vererek, ziyaretlerde okulların fiziki şartlarının düzeltilmesi, yöneticilerin liyakatları gözetilerek asaleten atanmaları, birleştirilmiş sınıfların kaldırılması, özellikle Milas ve Bodrum'da yaşanan öğrenci taşıma problemi, Muğla'daki okullara ödeneklerin artırılması konularının ele alındığını ifade etti.Görüşmede, Muğla'da yaşanan ara eleman açığını ortadan kaldırmak için meslek liselerinin güçlendirilmesi önerisini Bakan Avcı'ya sunduklarını anlatan Öztürk, deniz ve turizm şehri olan Muğla'ya ara eleman yetiştiren ilgili meslek liseleri açılması talebini de ilettiklerini belirtti.
- Bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak
Milletvekili Nihat Öztürk, ziyaretler kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ı ziyaret ettiklerini anlatarak, şunları kaydetti:"Gençlik ve Spor Bakanımız Çağatay Kılıç, görüşmede Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizde eğitim gören öğrenci kardeşlerimizi sevindirecek bir müjde verdi. Bakanımız, Muğla Menteşe'de üniversite öğrencileri için bin kişilik KYK yurdunun yapılacağını paylaştı. Muğla'da üniversiteli öğrenci kardeşlerimizin en büyük sorunlarından biri de barınma sorunu, yeni yapılacak yurt, öğrenci kardeşlerimize hayırlı olsun. Üniversiteli kardeşlerimizin barınma sorunun çözümü için çalışmaya devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Menteşe'ye bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Menteşe'ye bin kişilik öğrenci yurdu yapılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı