ADANA HABERLERİ

Mengütay: “Olimpiyat Oyunlarına Seyhan Baraj Gölü’nde Hazırlanacağız”

IHA
29.09.2015 - 09:56Son Güncelleme :

KANO FEDERASYONU BAŞKANI PROF. DR. SAMİ MENGÜTAY.

IHA

Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay, Adana’nın kış antrenmanı ve yarışları için vazgeçemeyecekleri bir merkez olduğunu söyledi.
Mengütay, Seyhan Baraj Gölü Çukurova Üniversitesi Kayıkhanesi’nde gerçekleştirilen “Olimpik Umutlar Durgun Su Kano Yarışları” nı izlemek için bulunduğu Adana’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’ı makamında ziyaret ederek, kano sporunda gelişmeleri konuştular.
Adana’nın Türkiye Olimpiyat Hazırlama Merkezi’ne (TOHM) bölgesi olması ve pilot bölge seçilmesinin önemine değinen Mengütay, şöyle devam etti:
“Adana hava koşulları, Seyhan Baraj Gölü’nün durgun olması çok önemli. Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ile yaptığımız görüşmelerde bölgeye yeni milli takım kamp yeri ve su sporları için merkez yapılacağı müjdesini aldım. Tesisler faaliyete geçtiği an Uluslararası müsabakalar ve antrenmanlar için Adana vazgeçilmez bir mekan olacaktır. Ekim ayına kadar sporculara testler yapacağız ve performanslarını tespit edeceğiz. Böylece milli takım aday kadrosunu belirleyeceğiz. Farklı bölgelerde antrenman ve yarışlar yaparak, rekabetin yanı sıra sporcuların monotonluktan kurtarmayı hedefliyoruz.”
MENGÜTAY ADANA KANO TOHM SPORCULARININ KONAKLADIĞI TESİSİ GEZDİ
Adana Atlı Spor bünyesinde konaklayan Adana TOHM sporcularının yatakhane, yemekhane, sosyal tesislerini yakından gören Mengütay, burada yetişecek sporcuların mutlaka başarılı olacağını ifade ederek, “Bu tesisi sporculara kazandıran Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak’a teşekkür ederim. İleri ki aylarda tekrardan Adana’ya gelip milli takım kampı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
Türk spor tarihinde ilk kez olimpiyatlara katılacaklarını belirten Mengütay, hedeflerinin 2016 Rio De Jenario ‘da ki olimpiyat oyunlarında kotayı arttırmak olduğunu, aylardır farklı bölgelerde kamp ve ikili müsabaka yaparak olimpiyat oyunlarına hazırlandıklarını, bundan böyle Adana’ya daha çok ağırlık vereceklerini de sözlerine ekledi.
Ziyaret sırasında, Kano Federasyonu Başkan vekili Namık Kemal Er,Genel Sekreter Ayhan İnanlı, Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Levent Kayrın, İsmet Akdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Halit Yılmazel, TOHM Adana Koordinatörü Gıyasettin Taşkın, Gençlik Spor Kulübü Başkanı Dt. Ahmet Bozan da hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Mengütay: “Olimpiyat Oyunlarına Seyhan Baraj Gölü’nde Hazırlanacağız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mengütay: “Olimpiyat Oyunlarına Seyhan Baraj Gölü’nde Hazırlanacağız” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı