ADANA HABERLERİ

Menevşe: “Uluslararası Pazarlara Hızla Adapte Olmalıyız”

IHA
31.08.2015 - 14:36Son Güncelleme :

ATO, 2014 YILI KURUMLAR VE GELİR VERGİSİ REKORTMENLERİ'NDE İLK 100 İÇİNDE BULUNAN MECLİS ÜYELERİNE BAŞARI BELGESİ VERİLDİ.

IHA

Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, “2000’ler sonrası yakaladığımız büyüme trendi, orta gelir sarmalına girdi ve bu noktadan sonra tekrar hareketlenmek ve yeni bir ivme yakalamak daha büyük bir çaba, daha akılcı ve daha stratejik bir ekonomi yaklaşımını gerektiriyor” dedi.
Adana Ticaret Odası tarafından, 2014 Yılı Kurumlar ve Gelir Vergisi Rekortmenleri’nde ilk 25 sırada bulunanlarla; ilk 100 içerisinde yer alan Meclis üyelerine “Başarı Belgesi”verildi. ATO Meclisi’nde gerçekleşen törende konuşan Atila Menevşe, “25 Haziran 2015 tarihinde, 2013 ve 2014 yılı vergi rekortmenleri için TOBB Başkanımız sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifiyle bir tören düzenlemiştik. O dönemde Gelir İdaresi Başkanlığı’nca 2014 yılı vergi rekortmenleri henüz açıklanmamıştı. Başarıyı heyecanı tükenmeden kutlamak adına Haziran ayında Odamızın munzam aidata esas olan vergi matrahı kayıtlarına göre 2014 yılı Kurumlar Vergisi Rekortmenleri Listesi’nde ilk 10’da yer alan firmaların da ödüllerini vermiştik. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 2014 yılı vergi rekortmenleri gecikmeksizin açıklandığı için o dönemde ödül veremediğimiz gelir vergisi ve kurumlar vergisi rekortmenlerimize ve ilk 100 sıralamasına giren Meclis üyelerimize bugün başarı belgelerini vermenin ve kendilerini kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Konuşmasında, Türkiye ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmelere ilişkin görüşlerini de dile getiren Menevşe, global ekonomide gündeme gelen çeşitli risklerin yanında, iç dinamiklerle ülke ekonomisinin de çeşitli sınavlardan geçtiğini söyledi. Dünyada rekabet arttıkça bu rekabetin işdünyasına yansımasının da aynı oranda hissedildiğini ifade eden Menevşe konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
“Özellikle 2000’ler sonrası yakaladığımız büyüme trendi, orta gelir sarmalına girdi ve bu noktadan sonra tekrar hareketlenmek ve yeni bir ivme yakalamak daha büyük bir çaba, daha akılcı ve daha stratejik bir ekonomi yaklaşımını gerektiriyor. Bu noktada iş büyük oranda biz iş dünyası mensuplarına düşüyor. Katma değeri yüksek iş ve sektörleri ön plana çıkarmak, AR-GE ve inovasyonu işimizin temel stratejisi yapmak, bilgi ve teknoloji odaklı çalışmak, pazarlama becerilerimizi geliştirmek, fırsatlar sunan pazarları keşfetmek, uluslararası işbirliklerine ve ortaklık kültürüne hızla adapte olmak gibi birçok adımı atmalıyız. Ekonomik olarak bir üst lige çıkmak istiyorsak o ligin kurallarını içselleştirmeli ve bir an önce harekete geçmeliyiz. Öte yandan piyasada moral ve motivasyonun önemi malum. Kendimize, işimize güvenmek ve moral ve motivasyonumuzu yüksek tutmak da başarının önemli bir bileşeni. Bu bakımdan vergi rekortmenlerimiz için düzenlediğimiz bu tören, başarıyı ödüllendirme ve özendirme adına önemli. Memnuniyetle belirtmek isterim ki; Adana’nın gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri arasında çok sayıdaMeclis üyemiz yer almaktadır. Adana’nın öncülerinin Odamızın en temel organında görev alması, Odamızın temsil bakımından doğru bir noktada olduğunu gösteriyor. Bunun için ayrıca mutluluk duyuyoruz ve kendilerini kutluyoruz. Dileğimiz tüm Meclis üyelerimizin bu güzel tablo için yer alması ve başarılarıyla sevincimizi artırmalarıdır.”
Törenin son bölümünde ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak ve Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe tarafından 2014 Gelir ve Kurumlar Vergisi listelerinde yer alan işadamlarına başarı belgeleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Menevşe: “Uluslararası Pazarlara Hızla Adapte Olmalıyız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Menevşe: “Uluslararası Pazarlara Hızla Adapte Olmalıyız” haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:32
 • Guneş
  05:57
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:40
Sayfa Başı