ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Menevşe: Adana ekonomisi için yeni sayfa açılıyor

DHA
01.03.2018 - 14:02Son Güncelleme :
DHA

ADANA ,(DHA)- ADANA Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Yumurtalık ilçesinde 1 milyar dolarlık petrokimya yatırımı konusundaki Cezayir ile Türkiye arasında anlaşmaya varılmış olmasının, hem Türkiye'nin hem de Adana için önemli bir müjde olduğunu belirtti.
ATO Başkanı Atila Menevşe, Yumurtalık'a yapılması kararlaştırılan 1 milyar dolarlık yatırımın, sürekli gündemde tutmaya çalıştıklarını söyledi. Menevşe şöyle konuştu:
"Marmara Bölgesi'nin tek alternatifi Adana'dır. Sanayinin birçok kolunda gereksinim duyulan petrokimya ara mamullerinin Adana'da üretilecek olması, yaratacağı katma değer ve istihdamın yanında, cari açığın önlenmesi ve ihracatın artması bakımından da son derece önemlidir. Nitekim kimya alanında dışa bağımlılık odamız ve Adana kamu kurum ve kuruluşlarınca uzun zamandır öne çıkarılan ve Kimya Vadisi projesi adı altında bölge bazında yürütülen bir kamu özel sektör ortak projesine konu edilmiştir. Bu düşüncelerimizi ve stratejik planlarımızı doğrular ve destekler nitelikteki bu adımı Adanamız adına olduğu kadar Ülkemiz için de büyük bir şans olarak görüyoruz. Bu yatırımın petrokimya alanında ilimizin ve ülkemizin önünü açtığını, özellikle Ceyhan Enerji İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde beklediğimiz rafineri ve petro kimya tesisleri için bir küme hareketinin başlangıcı olduğunu düşünüyoruz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Menevşe: Adana ekonomisi için yeni sayfa açılıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

30 Kasım 2018, Cuma
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı