Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Menderes'in çiftliğinde Cumhurbaşkanı heyecanı

  A.A
  11 Mayıs 2010 - 15:29Son Güncelleme : 11 Mayıs 2010 - 15:29

  Demokrat Parti'nin (DP) iktidara geldiği 14 Mayıs 1950 seçimlerinin yıl dönümünde Adnan Menderes'in Çakırbeyli Çiftliği'ni ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gelişi, bölgede hummalı bir çalışmanın başlamasına neden oldu. Çiftliğin çevresinde ve yollarda düzenlemeler yapılıyor.

  Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin yeni binasının açılışı için DP'nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950 seçimlerinin yıl dönümünde Aydın'a gelecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Koçarlı ilçesine bağlı Çakırbeyli köyündeki merhum Başbakan Adnan Menderes'in çiftliğini ziyaret edecek olması, köy ve çevresinde heyecanlı bir bekleyişe neden oldu.

  KÖYE GİDEN YOLLAR ELDEN GEÇİYOR

  Cumhurbaşkanı Gül'ün köye gelecek olması nedeniyle Aydın-Çakırbeyli köyü arasındaki 15 kilometrelik yolda Karayolları ekipleri onarım yaparken, çiftlik evinin karşısına da “Başbakanlarımızdan Adnan Menderes'in Köyü Çakırbeyli'ye Hoşgeldiniz” levhası, Türk bayrağı asıldı.
  Öte yandan 65 bin metrekare olan Menderes Çiftliği'nde binaların bir kısmı boyanırken, çiftlik içinde de yaklaşık 15 işçi çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.

  İLK KEZ CUMHURBAŞKANI GÖRECEKLER

  Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir, köylerine ilk kez görev sırasında iken bir Cumhurbaşkanının geleceğini, daha önce köylerine eski Cumhurbaşkanlarından Süleyman Demirel ve Celal Bayar'ın geldiğini söyledi.

  Köy meydanınındaki çınarın altında yaptırdıkları 'Demokrasi Anıtı'na köye gelen üst düzey kişilerin isimlerini yazdırdıklarını anlatan Demir, Cumhurbaşkanı Gül'ün gelmesiyle bu anıtı yeniden düzenlemek durumunda kalacaklarını bildirdi.

  Cumhurbaşkanı Gül'ü kendi köylerinde beklediklerini dile getiren Demir, şunları söyledi:
  “Köyümüzdeki Adnan Menderes'in çiftliğine ziyarette bulunan eski Cumhurbaşkanlarımız görevleri başında değildi. İlk kez görevi başındayken bir Cumhurbaşkanı Menderes'in çiftliğini ziyarete gelecek. Bunun için de köyümüzde hummalı bir çalışma başlattık. Gerek çiftlik içerisinde, gerekse köyümüzde, çevre düzenlemeleri yaptık. Çiftlik içerisinde ağaçlara bakım yapıldı, çiftlik evi tadilattan geçti. Köyümüzün girişindeki evler boyandı ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirildi. Sayın Gül sayesinde uzun süredir bozuk olan köy yollarımız onarım gördü.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı