İZMİR HABERLERİ

Menderes’te Sağlıklı Dişler Etkinliği

IHA
27.10.2015 - 11:30Son Güncelleme :

MENDERES BELEDİYESİ TARAFINDAN BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN SAĞLIKLI DİŞLER ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

IHA

Menderes Belediyesi tarafından birinci sınıf öğrencileri için sağlıklı dişler etkinliği düzenlendi.
Menderes Belediyesi’nin desteğiyle ilçeye kazandırılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılmasının ardından çocuklar için sağlıklı dişler etkinliği düzenlendi. İlçe merkezinde düzenlenen etkinlik, birinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi. Etkinliğe, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve İzmir İli Güney Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Profesör Doktor Behzat Özkan da katılım gösterdi.
Etkinlikte, çocuklara ağız ve diş sağlığının korunmasına yönelik bilgilendirmede bulunuldu. Müzik dinletileri ve tiyatro oyunları ile sağlıklı dişler için neler yapılması gerektiği çocuklara anlatıldı. Etkinlik sonunda miniklere diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, çocuklar için düzenlenen etkinliğin eğlendirirken öğrettiğini belirterek, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlar için gerekli her türlü çalışmanın içinde yer alıyoruz. Sağlıklı Dişler Etkinliği de bunlardan birisi. İlçemize kazandırdığımız Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin ardından çocuklarımız için bu etkinliği düzenlemeyi uygun gördük. Etkinliğimiz sayesinde birinci sınıf öğrencilerimiz hem eğlenceli vakit geçirdi hem de ağız ve diş sağlığıyla ilgili bilgilenmiş oldu" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Menderes’te Sağlıklı Dişler Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Menderes’te Sağlıklı Dişler Etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı