Ege Haberleri

EGE

  Menderes ile Aliağa kavuşuyor

  Hürriyet Haber
  29.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 28.01.2011 - 19:00

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi ile TCDD işbirliğinde yürütülen Aliağa-Menderes Banliyö Sistemi’nde mutlu sona gelindi.

  Hattın güney kesimindeki Halkapınar-Cumaovası arasında 30 Ağustos 2010 tarihinde başlatılan “Yolculu ön işletme seferleri” ile resmen start verilen dev projenin son ayağı da yarın tamamlanıyor.
  3 ay önce, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman’ın da katılımıyla ilk “yolcusuz” deneme seferleri başlatılan Aliağa’ya “yolculu ön işletme”deki seferler yarın start alacak. İlk sefer 06.09’da Aliağa’dan Çiğli yönüne, 07.01’de ise Çiğli’den Aliağa yönüne gerçekleştirilecek.
  Çiğli’den Aliağa’ya yapılacak banliyö seferlerinde sırasıyla Ata Sanayi, Egekent 1, Ulukent, Egekent 2, Menemen, Hatundere ve Biçerova istasyonlarından geçilecek. Cumaovası ile Çiğli arasında 15’er dakika sıklıkla işletilen trenler, Çiğli-Aliağa arasında ilk etapta “saatte bir” olarak çalışacak. Tren sefer sıklığı kısa süre içinde kademeli olarak artırılacak. Banliyö trenleri ile Çiğli-Menemen arasındaki mesafe yaklaşık 15 dakika, Menemen-Aliağa arası ise yaklaşık 21 dakikada alınacak. Aliağa’dan Çiğli’ye son sefer 20.15’te gerçekleştirilecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı