« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Men cezasını hakettim"

Romain Grosjean, çok sayıda aracın karıştığı starttaki kazaya sebep olduğu gerekçesiyle verilen, bir sonraki yaıştan men cezasını kabul ettiğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fransız pilota Monza'daki yarıştan men edilmesinin yanı sıra, önlenebilir bir kazaya sebep olmaktan dolayı 50.000 Euro para cezası da verilmişti.

"Hatamı kabul ediyorum ancak yarışmayı böyle severken bu cezayı kabul etmek çok zor bir durum."

Hamilton'u duvara sürükleyen Grosjean'ın aracı havalanarak Fernando Alonso ve Sergio Perez'in yarışının da son bulmasına neden olmuştu.

"La Source'un çok dar bir viraj olduğunu hepimiz biliyoruz. Çok çılgın bir starttı. Pastor erken kalktı ve Kobayashi'nin aracından dumanlar çıkıyordu. Bir hata yaptım ve Lewis ile mesafeyi doğru ayarlayamadım. Önünde olduğuma emindim. Ufak bir hata ço büyük bir kaza doğurdu."

"Çizgimi değştirmeden sağa doğru kaydım. Gerçekten kimseyi duvara itmek gibi bir niyetim yoktu. Burada yarışı ilk turda durdurmak için bulunmuyorum.Gerçekten çok ama çok üzgünüm. Hiçkimse yaralanmadığı için çok mutluyum. Ancak şunu söylemeliyim ki, bu duyulması çok ama çok zor bir karar."

Bu sezon pek çok kez ilk turda kazaya karışan Grosjean, bunların aşırı agresiflikten olmadığını da savundu.

"Gerçekten çok fazla oldu. Eğer birden fazlaysa çok fazladır. Katılıyorum fakat hep böyle olmadığını anlatmaya çalışıyorum. agresif şekilde 200 metre geç frenaj yapmaktan dolayı değil, mesafeyi doğru tahmin edememekten kaynaklanan kazalar yaşadım."

"Startta aynalardan pek bir şey göremiyoruz ve her şey çok çabuk gelişiyor. Lewis'in önünde olduğuma yüzde yüz emindim ama gerçek öyle değildi ve arabadaki görüşümü yeniden düşünmeli ve incelemeliyim."

"Kendime en fazla Lewis ile mesafeyi yanlış tahmin ettiğim için kızıyorum."

"Cezanın çok ağır olduğunu biliyorum. Yaptığım kazaların bazıları benim suçum değildi. Ancak elbette bu durumu analiz edip geri kalan yedi yarışta tekrarlamamak için her şeyi yapacağım."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler