Gündem Haberleri

  Memura müjdeli haber

  Hürriyet Haber
  03.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sağlık alanında eğitim veren İstanbul Bilim Üniversitesi’nde ikinci öğretim programları açıldı.

  Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Nejat Özbal, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 9 ayrı programda ilk kez bu yıl ikinci öğretim yapacağını açıklayarak, “Aslında amacımız gençlerimizin hem çalışıp hem okumasına olanak sağlamaktır” dedi.

  Memura yüzde 50 burs

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda önümüzdeki öğretim yılında Diyaliz, Evde Hasta Bakımı, Yaşlı Bakımı programlarının açılmasıyla 9 programa ulaşıldığını söyleyen Özbal, “Sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş insan gücü yelpazesine katkı sağlama hedefimizi gerçekleştirmiş olduk. Bu programların tamamında örgün öğretimin yanı sıra ikinci öğretim de açılarak, sağlık sektörüne insan gücü sağlama hedefimizi ikiye katlayıp, örgün öğretime katılamayan ve çalışan kişilerin de meslek sahibi olmalarına imkân veriyoruz” diye konuştu.
  Özbal, Bilim Üniversitesi İkinci Öğretim programlarına yerleşen devlet memurlarına yüzde 50 burs olanağı sağlanacağını açıkladı.

  İşte o programlar

  Sağlıkta açılan ve ikinci öğretimi de olan programlar: Evde Hasta Bakımı, Yaşlı Bakımı ve Diyaliz.
  Diğer programlar: İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Anestezi. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı