MANİSA HABERLERİ

Memur-sen, Toplu Sözleşme Taleplerini Açıkladı

IHA
28.07.2015 - 08:22Son Güncelleme :

EĞİTİM-BİR-SEN MANİSA ŞUBE BAŞKANI VE MEMUR-SEN MANİSA İL TEMSİLCİSİ MEHMET EMİN SOFUOĞLU, TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİNİN YER ALDIĞI DOSYAYI DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI’NA TESLİM ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, toplu sözleşme taleplerinin yer aldığı dosyayı Devlet Personel Başkanlığı’na teslim ettiklerini söyledi.
Memur Sen Manisa İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, 81 ilden toplanarak bir araya gelen Memur-Sen Temsilcileriyle birlikte Memur-Sen Genel Merkezi’nde bir açıklama yaptıktan sonra Devlet Personel Başkanlığı’nın önünde toplanıp bir süre burada eylem yaptıklarını ve toplu sözleşme taleplerinin yer aldığı dosyayı Devlet Personel Başkanlığı’na teslim ettiklerini söyledi.
Toplu sözleşmede 2016-2017 yıllarına ait maaş ve ücretlere zam teklifinin; yüzdelik zam, taban aylığa zam, refah payı ve enflasyon farkı olacağına dikkat çeken Sofuoğlu, “Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine, 2016 yılında; birinci altı ayda yüzde 8, ikinci altı ayda yüzde 8 ve 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere taban aylığına 150 TL zam, 2015 yılı ekonomik büyüme oranının yüzde 50’si ve üç aylık dönemlerdeki büyüme oranları kadar refah payı artışı ve enflasyon farkı istiyoruz. 2017 yılında; birinci altı ayda yüzde 7, ikinci altı ayda yüzde 7 ve 1 Ocak 2017’den geçerli olmak üzere taban aylığına 100 TL Zam, 2017 yılında üç aylık dönemlerdeki ekonomik büyüme oranı kadar refah payı artışı ve enflasyon farkı istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Toplu sözleşme tekliflerinin gövdesini dört ana başlığın oluşturduğunu, görüşmeleri yüzdelik zam, taban aylığa zam, refah payı ve enflasyon farkı üzerinden yürüteceklerini belirten Sofuoğlu, şunları söyledi:
“Bu dörtlü pakete; vergi kesintisi kaynaklı maaş kayıplarının tazmini, ek ödemelerin emekli maaşına ve ikramiyesine yansıtılması, kadın ve engellilere yönelik özel taleplerimiz, emekli maaşının artmasını sağlayacak tekliflerimiz, ek gösterge adaletsizliğinin giderilmesi, başta Aile yardımı olmak üzere, doğum yardımı, ölüm yardımı, kreş yardımı, yemek ve ulaşım yardımı gibi sosyal hak ve yardımlara ilişkin teklif ve taleplerimiz eşlik edecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Memur-sen, Toplu Sözleşme Taleplerini Açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 08 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen, Toplu Sözleşme Taleplerini Açıkladı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı