MANİSA HABERLERİ

Memur-sen Toplu Sözleşme Görüşmelerine Hazırlanıyor

IHA
05 Temmuz 2015 - 16:30Son Güncelleme : 05 Temmuz 2015 - 16:31

EĞİTİM BİR-SEN MANİSA ŞUBE BAŞKANI VE MEMUR-SEN İL TEMSİLCİSİ MEHMET EMİN SOFUOĞLU, "GEREKLİ MÜCADELEYİ SONUNA DEK VERECEĞİZ."

IHA

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, 3. dönem toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili, “Her kademede görev yapan tüm kamu görevlilerinin sorunlarını toplu sözleşme masasına taşıyacağız ve gerekli mücadeleyi sonuna dek vereceğiz” dedi.
Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Emin Sofuoğlu, Ağustos ayında gerçekleştirilecek 3. dönem toplu sözleşme görüşmeleri ilgili açıklamalarda bulundu. Geçen dönemde birçok sorunu çözüme kavuşturmuş olmalarına rağmen hala acil çözüm bekleyen sorunlar bulunduğunu vurgulayan Mehmet Emin Sofuoğlu, “Bizim için bir an önce hükümetin kurulması çok önemli. Toplu sözleşme görüşmeleri başladığında kamu işveren heyeti şekillendiğinde, ilk bizimle muhatap olacak, bu yüzden yeni kurulan hükümetin ilk muhatabı biziz. Biz de Konfederasyon olarak mutfak çalışmamızı tamamlamak üzereyiz. Toplu sözleşme dönemi, siyasilerin alanda kurdukları cümlelerin masaya bizim tarafımızdan taşınacağı, dolayısıyla alanda cümle kuranların masada test edileceği bir süreç olacaktır. Seçim öncesi verilen vaatlerin siyaseten mi hakikaten mi olduğunu hep birlikte göreceğiz. Bu anlamda topluma vaat edilen rakamlarla masaya gelindiği takdirde çok rahatlıkla uzlaşabileceğimizi düşünüyoruz. Memur için pazardan mezara kadar katkısı olan taban aylığa zam, yüzdelik zam, enflasyon farkı, ek ödemelerin emekli keseneğine yansıtılması, başta 4/C’liler olmak üzere kadro sorunu yaşayan tüm emekçilerin kadro alması, sınav görev ücretlerinin eşitlenmesi, ek ders birim ücretinin artırılması, nöbet görevine ücret ödenmesi başta olmak üzere, her kademede görev yapan tüm kamu görevlilerinin sorunlarını toplu sözleşme masasına taşıyacağız ve gerekli mücadeleyi sonuna dek vereceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Memur-sen Toplu Sözleşme Görüşmelerine Hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen Toplu Sözleşme Görüşmelerine Hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı