KAYSERİ HABERLERİ

Memur-sen’den Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Olaylarına Kınama

IHA
22 Temmuz 2015 - 13:20Son Güncelleme : 22 Temmuz 2015 - 13:21

EĞİTİM-BİR-SEN'E BAĞLI MEMUR-SEN ÜYELERİ, SURUÇ VE ADIYAMAN'DA MEYDANA GELEN TERÖR SALDIRILARINI KINADI

IHA

Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Suruç ve Adıyaman’da meydana gelen terör olayları kınanırken, teröre karşı ortak tavır alınması çağrısında bulunuldu.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, "Türkiye’de huzur, sükun ve kardeşlik ikliminin hakim olmasından rahatsız olan odaklarca Suruç’ta gerçekleştirilen ve 32 insanımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz" dedi.
Kalkan, "Suruç’ta çoğunluğunu gençlerimizin oluşturduğu vatandaşlarımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısı çok uzak almayan tarihlerde gerçekleştirilen olaylardan bağımsız değildir. Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetlerinin her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır. Hedef bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek, güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir" ifadesinde bulundu.
"Suruç dahil olmak üzere terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap birlik ruhu içerisinde ortak akılla, aklı selime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir" diyen Kalkan, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Millet olarak acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımız ortaktır. Acılarımızı yarıştırmayacağız, acılarımızı paylaşacağız, yasımızı birlikte tutacağız. Türkiye milleti ve devleti ile acıları ortaklaştırma, kardeşlik ve birlik potasında birlikte yaşama tavrını ortaya koyacaktır. Bütün vatandaşlarımızın huzurunun yaşama haklarının ve güvenliklerinin teminat altına alınması için devletin ilgili birimlerinin azami gayret ve hassasiyet göstermelerini istiyoruz.
Suruç ve Adıyaman’da gerçekleşen terör eylemlerinin ve uzantısı terör faaliyetlerinin faillerinin bu eylemlerin gerçekleştirilmesinde icrai ve ihmali eylemleriyle katkısı bulunanların belirlenerek bir an önce yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz. Acılarımızı ve yasımızı birlikte yaşama irademize zarar verici beyan ve yaklaşımlardan kaçınılmasını bekliyor, milletimizin birlik ve kardeşlik kararlığınının siyasi kulvarda da hakim olması gerektiğine inanıyoruz"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Memur-sen’den Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Olaylarına Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen’den Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Olaylarına Kınama haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı