ŞANLIURFA HABERLERİ

Memur-sen’den Sınır Ötesine Gıda Yardımı

IHA
28.07.2015 - 13:15Son Güncelleme :

KAYSERİ MEMUR-SEN'İN GİRİŞİMİYLE TOPLANAN 2 TIR DOLUSU GIDA MALZEMESİ, ŞANLIURFA İNSANİ YARDIM PLATFORMU ARACILIĞIYLA SINIR ÖTESİNE GÖNDERİLDİ.

IHA

Kayseri Memur-Sen’in girişimiyle toplanan 2 TIR dolusu gıda malzemesi, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu aracılığıyla sınır ötesine gönderildi.
Kayseri Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Aydın Kalkan Başkanlığı’ndaki heyet, ’mazlumlar için infak vakti’ sloganıyla topladıkları 2 TIR dolusu yardımı Şanlıurfa’ya getirerek, İnsani Yardım Platformu’na teslim etti. Yardımlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi. Uğurlama törenine Kayseri Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Başkanı Aydın Kalkan, Diyanet-Sen, Mem Bi-Sen ve Şanlıurfa İnsani Yardım Platform Başkanı Osman Gerem ve gönüllüler katıldı.
Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, “Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu olarak, 4 buçuk yıldır gerek sınır ötesine gerekse sınır içine yardım gönderiyoruz. Biz bu yardımları gönderirken, gerek Türkiye’de gerek Dünya’da birçok kurum bize yardım gönderiyor. Bu yardımlara Memur-Sen ilkeli sendikacılığın yanında insani olanı da en son başlatmış oldukları ‘İnfak Vaktidir’ diye yardım kampanyası kapsamında 2 TIR önceden yardımda bulunmuşlardı. Yine bundan ilham alınarak Kayseri Memur- Sen camiası ve Kayserili hayırseverler tarafından 4 TIR yardım göndermişlerdi bugün de 2 TIR daha sınır ötesine yardım göndereceğiz” ifadelerine yer verdi.
Kayseri Memur-Sen Başkanı Aydın Kalkan ise “Bugün çok güzel işler için Kayseri Memur-Sen olarak burada Şanlıurfa’da ziyarette bulunuyoruz. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu ile birlikte Suriye’deki bayır bucak Türkmenlerine insani yardım olarak su ve mama yardımında bulunacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Memur-sen’den Sınır Ötesine Gıda Yardımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen’den Sınır Ötesine Gıda Yardımı haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı