SİİRT HABERLERİ

Memur-sen’den Kobani Ve Doğu Türkistan’a İlişkin Açıklama

IHA
03.07.2015 - 10:26Son Güncelleme :

MEMUR-SEN SİİRT İL BAŞKANI MURAT ŞEKER, DOĞU TÜRKİSTAN VE KOBANİ'DE YAŞANAN ZULMÜ DİKKAT ÇEKEN BİR AÇIKLAMA YAPTI

IHA

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Siirt il temsilciliği, Ortadoğu’da yaşayan halkların maruz kaldığı zulme dikkat çeken bir açıklama yaptı.
Memur-Sen Siirt Şube binasında toplanan sendika üyeleri adına açıklama yapan Memur-sen Siirt Şube Başkanı Murat Şeker, Gazze katliamlarına, Suriye vahşetine, Mısır ve Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne dur demek ve zulmü kınamak için boykot çağrısında bulundu. Şeker, "Mezhep ve ırk temelli fitne tuzağıyla şekillendirilmeye çalışılan kadim coğrafyamızda mazlum kanının akıtılmadığı hiçbir gün yok neredeyse. Bu akıtılan kanların ortak paydası Müslüman oluşlarıdır. Ümmetin suskun olması, bir olmayışı, yapılan bu zulümlere davetiye çıkarıyor. İslam’ın şerefli adını IŞİD gibi zihniyetlerle bir kullanarak İslam’ı terörizm ile eşdeğer tutmaya çalışan bir haçlı ittifakı söz konusudur. Oysa bizim inancımızda mazlumun dili, dini, rengi ve mezhebi yoktur. Zalim her yerde zalim, İslam ise her yerde zulmün ve zalimin karşısında ve düşmanıdır. Mısırda şiddet karşıtı İhvan savaşa çekilmeye çalışılıyor. Buna neden olan şey de şu, İŞİD Sisi’nin savcısını öldürdü. Sisi İŞİD’ten bunun hesabını sorması gerekmez miydi? Ama yok yeryüzünde şiddet karşıtı duruşlarıyla adeta destan yazmış olan İhvan’ın dokuz yöneticisi Sisi’nin marifetiyle savcının öldürülmesine mukabil olarak bir evde vahşice öldürüldü. Zalim zulmüyle abad olmayacaktır inşallah. Bu nedenle, Gazze katliamlarını, Suriye vahşetini, Mısır ve Arakan Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne dur demek, zulmü kınamak, boykot çağrısı yapmak için buradayız. Artık zalimlerin mallarını satın almıyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Memur-sen’den Kobani Ve Doğu Türkistan’a İlişkin Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen’den Kobani Ve Doğu Türkistan’a İlişkin Açıklama haberi güncellenecektir.

  SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   14:49
  • Akşam
   17:06
  • Yatsı
   18:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı