MANİSA HABERLERİ

Memur-sen’den 213 Kazanım

IHA
16.10.2015 - 09:15Son Güncelleme : 16.10.2015 - 09:16

MEMUR-SEN MANİSA İL TEMSİLCİSİ VE EĞİTİM-BİR-SEN MANİSA ŞUBE BAŞKANI MEHMET EMİN SOFUOĞLU VE ŞUBE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN KATILIMIYLA YUNUSEMRE İLÇESİ EĞİTİM-BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİ İLE ÖĞRETMENEVİNDE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu ve Şube Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla Yunusemre İlçesi Eğitim-Bir-Sen İşyeri Temsilcileri ile Öğretmenevinde istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıya Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İlçe Temsilciliği Yönetimi ve Yunusemre İlçesi Eğitim-Bir-Sen İşyeri Temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Sofuoğlu, “Bir sendika İşyeri Temsilcisi kadar vardır. İşyeri Temsilcisi ne kadar etkiliyse sendika o kadar etkilidir.” dedi.
Başarılı çalışmaları sebebiyle İlçe Yönetimine ve İşyeri Temsilcilerine teşekkür eden Sofuoğlu, “Sizler, İşyeri Temsilcisi olarak çalıştığınız kurumlarda renginizi, kokunuzu hissettirdiğiniz, adaleti ve merhameti tesis ettiğiniz derece Eğitim-Bir-Sen güçlüdür. İşyerinde kazanımlarımızı ne kadar anlatabiliyorsak; sorunların giderilmesinde, dertlere derman olmada ne kadar etkili olabiliyorsak sendikamız o kadar güçlüdür.” şeklinde konuştu.
Genel Toplu Sözleşmeyle elde edilen mali, sosyal ve özlük haklarının sayısı, geçen döneme göre yüzde 100’e yakın arttığını aktararak sözlerini sürdüren Sofuoğlu, elde edilen büyük kazanımların Memur-Sen’in, örgütlülüğünün ve kararlılığının eseri olduğunu sözlerine ekledi. Genel toplu sözleşme kapsamında 43, hizmet kolu sözleşmelerinde 170 olmak üzere 213 kazanım elde edildiğini vurgulayan Sofuoğlu, “Bu önemli kazanımlarımızı üyelerimize, eğitim çalışanlarına anlatmalıyız. Kamu görevlilerinin, milletimizin, mazlumların ve insanlığın hukukunu korumaya, bu yolda alın teri akıtmaya ve mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.
Sendikacılığı sadece cüzdan ve ücret sendikacılığı üzerine bina etmediklerini hatırlatan Sofuoğlu, “Sendikacılığımızda önce vicdan diyoruz, özgürlükler diyoruz, medeniyet değerlerimiz diyoruz, ücret araç diyoruz, amaç medeniyet davamıza hizmet diyoruz. Millet için, mazlumlar için, ülkenin huzuru için, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın erdemli, ahlaklı yetişmesi için, yeniden Büyük Türkiye için taşın altına bedenini koyan siz çok değerli teşkilatımın kahramanlarına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
İşyeri Temsilcileri Toplantısı Eğitim-Bir-Sen Yunusemre İlçe Temsilcisi Hasan Çolak başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Memur-sen’den 213 Kazanım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 09 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen’den 213 Kazanım haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı