AĞRI HABERLERİ

Memur-sen Ağrı Şubesi’nden Çin Mallarını Boykot Çağrısı

IHA
02.07.2015 - 16:04Son Güncelleme :

MEMUR-SEN AĞRI ŞUBESİ BAŞKANI SÜLEYMAN GÜMÜŞER, DOĞU TÜRKİSTAN, KOBANİ VE TEL ABYAD'DA YAŞANAN OLAYLARLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEYEREK, ÇİN MALLARINI BOYKOT ÇAĞRISINDA BULUNDU.

IHA

Memur-Sen Ağrı Şubesi Başkanı Süleyman Gümüşer, Doğu Türkistan, Kobani ve Tel Abyad’da yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması düzenleyerek, Çin mallarını boykot çağrısında bulundu.
Zulme sessiz kalanların hesaptan kurtulamayacağını ifade eden Memur-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, "Ülkemizin bir kesiminin Doğu Türkistan’da yaşanan alçakça, düşmanca katliamlara sessiz kalmaları, diğer bir kesiminin ise Kobani’de yaşanan katliama neredeyse sevinecek olmaları, Kobani’yi bayraklaştıran bazı kesimlerin Tel Abyad’ı görmezden gelmeler. Şii camisine yapılan saldırıların ısrarla gözden kaçırılmaya çalışılmalar. Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi’ye bütün dünyanın gözü önünde gerçekleştirilen darbeyi ve evlerinde gerçekleştirilen infazlara göz kapamalar. Doğu Türkistan söz konusu olunca vicdanını duvara asanları kınıyoruz. Kobani söz konusu olunca amalı-fakatlı cümleler kurarak bu ölümleri maruz gösterenleri kınıyoruz.Tel Abyad gibi Arap bölgelerinden mazlumlar katledildiği zaman görmezden gelenleri kınıyoruz. Tüm dünya sussa da biz susmayacağız! Yeryüzünde tek başımıza bile kalsak mazlumun ve mağdurun yanında yer almaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Onların haklarını savunmaktan geri durmayacağız. Büyük Memur-Sen ailesi olarak biz var oldukça Doğu Türkistan zulmünü, Gazze katliamlarını, Suriye vahşetini, Mısır ve Arakan’da yaşanan hukuksuzlukları gözlerine sokmaya devam edeceğiz. Gözlerinizi kapayarak vicdanlarınızın sizi rahat bırakmasına asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Gümüşer, "Gelin İslam adına mazlumların, masumların, sivillerin canına kıyan canilerin maskelerini düşürelim. Gelin Doğu Türkistan’daki vahşet, alçaklık ve soykırımı protesto etmek için “Boykot” çağrısı yapalım ve yapıyoruz. Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Haydi ilk önce ’boykot’ ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. ’Çin malına hayır’ diyerek, tepkimizi gösterelim" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Memur-sen Ağrı Şubesi’nden Çin Mallarını Boykot Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memur-sen Ağrı Şubesi’nden Çin Mallarını Boykot Çağrısı haberi güncellenecektir.

AĞRI NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:55
 • Guneş
  06:18
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı