Memur-Sen 1 Mayıs'ı Kütahya'da kutladı - Kütahya Haberleri
Kütahya Haberleri

KÜTAHYA HABERLERİ

  Memur-Sen 1 Mayıs'ı Kütahya'da kutladı

  DHA
  01 Mayıs 2017 - 13:38Son Güncelleme : 01 Mayıs 2017 - 13:38

  Memur-Sen 1 Mayıs'ı Kütahya'da kutladı

  Oğuzhan KILIÇ/KÜTAHYA, (DHA)- MEMUR-SEN, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kütahya Zafer Meydanı'nda kutladı.
  Halk oyunlarının gösteri sunduğu etkinliğe yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada 1 Mayıs'ta emeğin hakkını haykırmak yerine, 1 Mayıs'ı kışkırtma ve proveke etme olarak görenlerin olduğunu söyledi. Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü:
  "Kan, vandalizim, anarşizim üzerinden emeğin itibarını zedelemek isteyen dayanışma zeminine zarar vermek isteyen meydanları provake etmek isteyenler olabilir. Marjinal gruplar 1 Mayıs'ı Taksim'e çıkma ayini olarak görebilir, aymazlık gösterip bazı örgütlü güçler emeği ideoloji değirmeninde öğütebilir. Biz Memur-Sen olarak bu tuzaklara düşmediğimiz için, bu açmazın içerisine girmediğimiz için Anadolu'ya çıktık. Anadolu'nun çeşitli meydanlarından 1 Mayıs için mesaj veriyoruz."
  1 Mayıs 1977 tarihinde İstanbul Taksim'de meydana gelen olayların aydınlatılmasını da isteyen Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şunları söyledi:
  "Buradan 1 Mayıs vesilesiyle hükümete ve mecliste grubu bulunan siyasi partilere sesleniyorum. 1 Mayıs 1977'de insanları katleden ama bugüne kadar hala faali meçhul kalan o tatsız, o kirli olayı aydınlatın. Mecliste araştırma komisyonu kurun, failleri bulun diyoruz. Türkiye'nin 16 Nisan'da millet iradesiyle prangalarından kurtuluşu için Memur-Sen ailesi olarak hep birlikte evet dedik. Süreç başlarken iki ay sadece emek için değil aynı zamanda hararetle evet için çalışacağız diyerek yola devam olduk. Anadolu yollarına düştük. 350 merkeze ulaştık. Salonlarda üyelerimizle milletimizle buluştuk. Sinerjiyi alanlara sandıklara taşıdık. Milletimiz evete ruhsat verdi. Şimdi evetle ruhsatı alanların emeğe değer verme zamanı."
  Yapılan konuşmaların ardından Zafer Meydanı'ndaki 1 Mayıs etkinliği sona erdi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KütahyaBugün18 ºCHafif Yağmurlu
  • Çarş21 ºC
  • Perş25 ºC
  • Cuma29 ºC
  • Cmts26 ºC
  • Pazr19 ºC
  • Pzts21 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı