DİYARBAKIR HABERLERİ

Memorıal DSİ Çalışanlarını Meme Kanseri Konusunda Bilgilendirdi

IHA
28.10.2015 - 13:03Son Güncelleme :

MEMORİAL DİYARBAKIR VE DİCLE HASTANELERİ, DSİ ÇALIŞANLARINA YÖNELİK MEME KANSERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

IHA

Memorial Diyarbakır ve Dicle Hastaneleri, DSİ çalışanlarına yönelik meme kanseri bilgilendirme toplantısı düzenledi.
DSİ 10. Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Memorial Diyarbakır Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Erkan Dalbaşı, DSİ çalışanlarına meme kanseri tanısı, tedavisi ve risk faktörleri hakkında bilgi verdi. Dalbaşı, “Meme kanseri, tüm dünyada ve Türkiye’de her 8 kadından birini yaşamı boyunca etkileyen, kadınlarda görülen kanser türleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Günümüzde erken tanı ve yeni tedavi yöntemleri sayesinde, hastaların çok önemli bir bölümü sağlığına kavuşmaktadır. Hastalık, kanser tanı programları içinde değerlendirilebildiği için kadınların her ay kendi kendine meme muayenesi ile doktorunun önerdiği yaştan itibaren, ultrasonografi ve mamografi yaptırması erken tanıya olanak sağlamaktadır” dedi.
Meme kanserinin ortaya çıkmasında değiştirilemez risk faktörlerinden birinin genetik yatkınlık olduğunu ifade eden Dalbaşı, “Özellikle anne ve kız kardeşte meme kanseri öyküsü bulunan kişilerin risk grubunda olduklarını bilerek, aylık kendi kendine meme muayenelerini, yıllık doktor kontrolleri ile mamografi ve ultrason tetkiklerini düzenli olarak yaptırmaları gereklidir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Memorıal DSİ Çalışanlarını Meme Kanseri Konusunda Bilgilendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memorıal DSİ Çalışanlarını Meme Kanseri Konusunda Bilgilendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı