« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Memo ve Hido’yla daha iyi olacağız

Basketbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıklarına başladı. Antrenör Tanjevic, NBA patentli oyuncularımızın takıma katılmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İSPANYA’nın ev sahipliğinde eylül ayında gerçekleştirilecek olan Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri’ne katılacak olan A Milli Basketbol Takımı, hazırlıklarına başladı. Antrenör Bogdan Tanjevic yönetiminde Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ilk antrenmanını yapan 12 Dev Adam, çalışmalarını bugün de sürdürecek ve yarın kamp çalışmaları için İtalya’nın Bormio kentine gidecek.

Antrenör Bogdan Tanjevic, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur’un dönüşünden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Tanjevic, yaptığı açıklamada, "Fizik olarak hiçbir problemleri yok. Onları görmekten mutluyum. İyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini umuyorum. Onlarla beraber geçen seneden daha iyi bir takım olacağız. Tabii ki kamuoyunun takımdan beklentileri bize de yansıyor. O yüzden iyi çalışmalıyız. Özellikle sakatlık olmaması için iyi çalışacağız" diye konuştu.

Hedef olimpiyat

A Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Avrupa Şampiyonası Finalleri’nden olimpiyat vizesi almak istediklerini söyledi. Erdenay, "Bizim hedefimiz de büyük. Biz olimpiyat vizesini elde etmek istiyoruz. Bu da ilk 3’ün içinde olmak demek. Hedefimiz ilk üç ve takımımız bunu başaracak güçte" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz