« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Memo’nun göz altları

Utah Jazz evinden tam 3 bin 84 km. uzakta, basketbolun Kabe’si Madison Square Garden’da...

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

Sezona beklenmedik derecede kötü başlayan Jazz, kendisiyle aynı kaderi paylaşan New York Knicks ile oynadı geçen gece. 4 maçlık doğu yakası turunun ilk durağında, Knicks’i Mehmet Okur’un bitime 1 dakika kala bulduğu turnike ile devirdiler: 95–93.
Maç öncesi Jazz oyuncularının yakın çekimlerinden hem mesafenin yorgunluğu hem de kötü gidişin endişesi gayet rahat okunabiliyordu. Memo’nun göz altları şiş, Derron Williams’ın şekilli sakal traşı bozulmuş, koç Larry Brown’un gözleri alışık olduğumuzdan daha kısık ve yorgundu...
Hava atışıyla beraber öne fırlayan Jazz, savunmadan bihaber Knicks’i önce iyi bir sarstı. Ardından da farkı 2. devrede bir ara 21’e kadar taşıdılar. Fakat ne olduysa son çeyrekte oldu ve Knicks’in maç boyu girmeyen üçlükleri Jazz potasına isabet etmeye başladı. Çaylak Douglas ve Al Harrington’un sürüklediği Knicks, önce farkı eritti, akabinde de eşitliği yakaladı.
Savunmasızlar!
Lakin sahneye Memo çıktı son 1.5 dakikada... Utah hücumunda Derron Williams’ın girmeyen şutunda ribaundu alan Okur, attığı turnike ile maçı Jazz’e taşıdı.
Utah’ta Kirilenko ve Boozer 23’er sayı ile oynarken, Memo 18 sayı, 12 riabund ile galibiyette büyük pay sahibiydi. Derron Williams’ın 16 asistininse maç boyu tüm Knicks takımının asist sayısına eşit olduğunun altını çizmek gerek. Hidayet’in cephede değişen bir şey yok...Raptors belki de ligin en iyi hücum takımlarından biri, ancak arkadaşlara birisinin çıkıp kazanmak için savunma yapmak gerektiğini de anlatması lazım.
Duncan ve Parker’dan yoksun Spurs, kendi evinde anormal bir skorla kazandı Raptors önünde: 131–124.  Hidayet’in 20 sayısı, Bosh’un 32 sayı 10 ribaundu, 11 kişilik Raptors kadrosunun tamamının skor üretmesi galibiyete yetmedi. Ribaundlarda 41–29 ezilirseniz ve savunma yapmak için gayret göstermezseniz olacağı bu.

NBA sonuçları

· Philedelphia-Phoneix: 115-119
· New York-Utah: 93-95
· San Antonio-Toronto:131-124
· Golden State-Minnesota: 146-105
· LA Clippers-New Orleans: 84-112.


Bunları da Beğenebilirsiniz