« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Memo: Madalyayla döneceğiz

(A) Milli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası öncesi önemli kozlarından biri olan ve NBA'de Utah Jazz ile başarılı bir sezon geçiren Mehmet Okur, bir an önce Avrupa Şampiyonası Finalleri'nin başlamasını istediğini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

(A) Milli Basketbol Takımı, çalışmalarına Abdi İpekçi Spor Salonu'nda start verirken, burada AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Mehmet Okur, “Şu an çok heyecanlıyım ve bir önce Avrupa Şampiyonası Finalleri'nin başlamasını istiyorum. Çünkü yüzde 100'ümü verebilecek kapasitedeyim. Kendimi çok iyi hissediyorum” dedi.
Milli Takım formasını uzun bir süre giyemediğini anlatan Mehmet Okur, “2 seneye yakın bir ayrılık oldu. En son 2005'te Avrupa Şampiyonası'nda yer almıştım takımda. Geçen sene ise sakatlığım vardı. Şimdi her şey olumlu. İyi şekilde mücadele edip, Türkiye'ye en kötü bir madalya ile dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İspanya'daki finallerin çok zorlu geçeceğine de değinen Mehmet, “Finallere kalan tüm takımlar güçlü. Kolay maç yok. Her maç zor olacak. Hem mantalite, hem de fizik olarak hazır olmamız gerekiyor” diye konuştu.

ENDER: “BU SENE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Milli Takım'ın başarılı isimlerinden Ender Arslan, Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'un geri dönüşünün kendilerini çok güçlendirdiğini söyledi. “Bu sene çok daha güçlüyüz ve tam kadroyuz diyebiliriz” ifadesini kullanan Ender, “İyi bir çalışma temposu yakalayıp inşallah İspanya'ya hazır gideceğiz. Madalya almaya yetecek güçte bir kadromuz var. Sadece bu gücümüzü sahaya mücadele olarak yansıtmamız gerekecek. Dünya Şampiyonası'nda olduğu gibi son derece mücadeleci ve savaşan bir takım olacağız. Başarısız olma ihtimalimiz çok düşük” şeklinde konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz