« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Memo Avrupa Şampiyonası'nda yok

(A) Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, Avrupa Şampiyonası kadrosunda Mehmet Okur'un yer almayacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çankaya Üniversitesi'nde yapılan “Kariyer Platformu 2011”de AA muhabirine görüşlerini açıklayan Erdenay, Dünya Basketbol Şampiyonası'ndaki kadronun Avrupa Şampiyonası'nda da yer alacağını vurgulayarak, “Dünya Basketbol Şmpiyonası'ndan farklı bir kadro olmayacak. Mehmet Okur zor görünüyor. Tüm sezon oynamadı ve artık sakat durumda. Ayağını iyileştimesi lazım” dedi.

NBA'da oynayan Türk oyuncuların kötü bir sezon geçirmediğini anlatan Erdenay, “NBA'da Ersan İlyasova kötü bir sezon geçirmedi. Ender ve Semih iyi dakikalar aldılar. Hidayet, Orlando'ya geçince performansında yükselme oldu. Mehmet Okur'un çok kötü bir sakatlığı oldu. Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen'deki oyuncular da çok iyi sezon geçiriyorlar. Barış da iyi bir sezon geçiriyor. Hepsi milli takıma geldiğinde başarı için ter dökecektir” diye konuştu.

ANTRENÖR ORHUN ENE'YE TAM DESTEK

(A) Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, milli takımın yeni antrenörü Orhun Ene'e destek verdiğini belirterek, “Tanjeviç'in takımı bırakacağı belli olunca, benim de alkıma gelen ilk isim Orhun olmuştu” dedi.

Erdenay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Öncellikle Orhun Türkiye'nin gelmiş, geçmiş en büyük oyun kurucudur. Oyuncusu takımın beynidir. Oynarken bile o kadar zekiydi ki antrenör gibi taktik verirdi. Bu yüzden antrenörlük hayatı başladı ve 2004 yılında bu yana da Tanjeviç'in yanında. Tanjeviç'in rahatsızlığı ortaya çıkıp, takımı bırakacağı belli olunca, benim de aklıma ilk gelen isim Orhun'du. Oyuncular da Orhun'u seviyor. Türkiye'nin de gelecekteki en iyi antrenörlerinden biri olacak. Bu yüzden milli takım çok emin ellerde.”

Orhun Ene'nin aynı zamanda Banvit takımında da antrenörlük yaptığını hatırlatan Erdenay, “Banvit'in Orhun'dan önce inişli, çıkışlı bir grafiği vardı. Orhun geldikten sonra 2 senedir hep ilk 3 sıradalar. Bence sürprize açık bir ekip. Play off serisinde her takımı zorlayacaktır. Orhun'a, oyunculuğundan gelen bir sempati var. Herkes tarafından sevilen, çok iyi bir isim oldu” dedi.

HEDEF OLİMPİYATLAR

Harun Erdenay, milli takımın Avrupa Şampiyonası'ndaki hedefinin final oynayarak, finale kalmak olduğunu kaydetti.

Bu şampiyonada tüm ülkelerin yıldızlarının yer alacağını belirten Erdenay, “Avrupa Şampiyonası'ndaki hedefimiz olimpiyatlara katılabilmek. Bunu da final oynayan takımlar başaracaktır. Avrupa Şampiyonası kolay değil. Herkes seviyesini biliyor. NBA'in lokavta gidecek olması bütün yıldızların bu Avrupa Şampiyonası'nda oynayacak olmasını gösteriyor. Biz de iyi bir takım çıkardık. Biz başarımızı mutlaka tekrarlamak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz