Ege Haberleri

EGE

  Memleketine 4 milyon liralık okul yaptıracak

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR, (DHA)
  11 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 20:12

  İşadamı Atilla Çallıoğlu, memleketi İzmir Tire’ye keşif maliyeti 4 milyon lira olan ve içinde spor salonu ile yurdu da bulunan 18 derslikli fen lisesi yaptıracak.

  Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında arsası Tire Belediyesi’nce bağışlanan “Belgin-Atila Çallıoğlu Fen Lisesi” için İzmir Valiliği’nde protokol imzalandı. Törene; Vali Cahit Kıraç, hayırsever işadamı Atila Çallıoğlu, Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, Tire Belediye Başkanı Tayfun Çiçek, ve İl Milli Eğitim Müdürü Rağip Üye katıldı.

  165’inci protokol

  Vali Kıraç, 2013’ün ikinci yarısına yetiştirileceğini söyledi, “Orta öğretim kurumlarında fen liselerinin farklılığı yadsınamaz. Atila Çallıoğlu’nun fen lisesi tercih etmesinin bir ayrıcalık olduğunu belirtmek istiyorum. Tire’ye modern bir eğitim kurumunu kazandırdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

  Kıraç, imzalanan protokolün Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası kapsamında 165’inci protokol olduğunu, hayırseverlerin eğitime toplam 229 milyon 535 bin liralık kaynağı aktardığını sözlerine ekledi.

  Hayırsever Çallıoğlu ise ülkeye faydalı bireyler yetiştirmek için eğitime destek verdiklerini dile getirerek, “Tire’ye çok yararlı bir okul yapacağız. Gençlerin bizleri örnek alarak devlete ve millete hayırlı bireyler olarak yetişmelerini umut ediyorum” diye konuştu.

  Mart 2013’te tamamlanması planlanan okula Belgin-Atila Çallıoğlu, spor salonuna Barış-Başak, yurt binasına ise Çamlı isimleri verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı