Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Memleketin imajını kurtardı!

  Hürriyet Haber
  30.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın torunu 1990 Türkiye Güzeli Sumru Yıldırım ile evlendi.

  Hayatını 39 yıldır İsviçre'de sürdüren torun Bayar, düğününü İstanbul, Beylerbeyi Sarayı'nda gerçekleştirmesini şöyle açıkladı: ‘‘Türkiye'nin zor günler geçirdiği şu günlerde dünyanın önde gelen işadamlarının ülkemizi yakından tanımasını ve kafalarındaki soru işaretlerinin kalkmasıni istedim’’.

  Merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın kendisiyle aynı adı taşıyan torunu Celal Bayar, 6 yıl önce Ankara'da tanıştığı, Günaydın Gazetesi'nin düzenlediği 1990 Türkiye Güzellik Yarışması'nda birinci seçilen Sumru Yıldırım ile saray geleneklerine göre yapılan muhteşem bir düğünle evlendi.

  Jr. Celal Bayar, 1960 ihtilalinden bu yana, babasının sefirliği nedeniyle İsviçre'nin Cenevre kentinde yaşıyor. Bayar'ın Sumru Yıldırım ile tanışması altı yıl önce Ankara'ya birkaç günlük yaptığı ziyaret sırasında bir arkadaş toplantısına rastlıyor.

  İstanbul'da tarihi Beylerbeyi Sarayı'nda düğün yapan çift, şimdi Swissotel'in 1501 numaralı süit odasında balayındalar. Çift, balayılarını Fidji adalarına yapacakları seyahatle tamamlayacaklar.

  Bayar, düğünün İstanbul'da Beylerbeyi Sarayı'nda gerçekleşmiş olmasını, Türkiye'nin zor günler geçirdiği şu günlerde dünyanın önde gelen işadamlarının ülkemizi yakından tanımaları ve kafalarındaki soru işaretlerinin en azından kalkması olarak açıklıyor. Özellikle Mehter Takımı'yla gelenekleri yansıtan nargileleri ve saray atmosferiyle tarihi canlandırmaya çalıştıklarını belirtiyor.

  Bu arada Sumru Bayar ise altı yıl önce tanıştığı arkadaşı ile yaşamını birleştirmenin mutluluğu içinde ‘‘Kendimi saray düğününde kraliçe gibi hissettim. Birbirimizi çok seviyoruz. Türkiye'deki televizyon programcılığı işini çok sevdiğim halde bıraktım. Eşimle yurt dışında mutlu bir yaşantım olacağına inanıyorum. Maddiyatın aşkımızın yanında önemli olmadığını söyleyebilirim.’’

  Düğünde misafirlerin hatıra defterine bu mutlu günün anılarını kaleme almalarının kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Bayar çifti artık Cenevre'de yaşayacaklar. Cenevre'de petrol ürünleri proje finansmanları alım satımı yapan Bayar'la hayatını birleştiren Sumru Yıldırım, CTV'deki işinden ayrıldı. Şimdi Cenevre’deki yeni hayatı üzerine planlar yapıyor.

  Detaylarıyla saray düğünü

  Dünya jet sosyetesinden 150 konukla ülkemizin politika ve iş dünyasından 300 seçkin kişiyi buluşturan düğün, Beylerbeyi Sarayı'nda basına kapalı olarak yapıldı.

  Babası Turgut Bayar, 27 Mayıs darbesinde sefir olduğu zamandan beri İsviçre'nin Cenevre kentinde yaşayan Celal Bayar'ın düğününde, Bayar'ın şahitliğini TBMM eski Başkanı Hikmet Çetin, gelinin şahitliğini eski spikerlerden Canan Kumbasar yaptı.

  Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy'un kıydığı nikah sonrası Mehter takımı konuklara saray esintileri yaşattı. Saray'da kurulan nargile köşesi ile İstanbul Kahvesi büyük ilgi çekti.

  Sumru Yıldırım'ın düğünde giydiği muhteşem gelinlik New York'ta özel olarak diktirildi.

  Nikah şekerlerinin gümüş tura şeklinde olduğu düğünde Celal Bayar, eşine çok değerli elmas yüzük hediye etti.

  Düğüne katılanlar arasında Sakıp Sabancı, İmren Aykut, eski bakanlardan Prof. İhsan Kırımlı, Hikmet Çetin, Afgan Prensesi Meliha ve Cavit Kavak da vardı.  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı