Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Memet Ali Alabora hakkında takipsizlik kararı

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  13 Eylül 2013 - 01:44Son Güncelleme : 12 Eylül 2013 - 16:50

  Gezi Parkı olayları sırasında attığı 'Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel' tweet gündeme oturan Memet Ali Alabora hakkında "suç işlemeye alenen tahrik etme" gerekçesiyle başlatılan iki ayrı soruşturmada suç unsuru oluşmadığı gerekçesi ile takipsizlik kararı verildi.

  TEHDİT EDİLDİĞİNE DAİR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

  Alabora’nın ise avukatı aracılığı ile savcılığa başvurarak tehdit edildiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Alabora’ya başvurusu üzerine İstanbul Valiliğince çağrılı koruma verilmişti.

  SUÇ DUYURUSU GAZİANTEP’TEN

  Gezi parkı eylemleri sırasında twitter hasabından 'Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel' yazan Alabora hakkında Gaziantep’te yaşayan Mikail Kılıç tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kılıç’ın suç duyurusu üzerine soruşturma başlatmıştı.Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 27 Temmuz 2013 tarihinde Alabora hakkında dava açılmasına yer olmadığına karar verdi.

  “SUÇ İŞLEMEYE ELVERİŞLİ DEĞİL”

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen takipsizlik kararında Alabora’nın soruşturma konusu olan suçu, attığı tweet ile işlemesinin söz konusu olmayacağı belirtildi. Savcılık kararında ayrıca soruşturma konusu olan tweetin suçu işlemeye el verişli olmadığı, suç işlenmesi için tahrik içerikli söz bulunmadığı ifade edildi.

  İKİNCİ KEZ TAKİPSİZLİK

  Alabora hakkında yine aynı tweet nedeniyle yapılan başka bir suç duyurusu üzerine başlatılan ikinci soruşturmaya da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca takipsizlik kararı verildi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı