KAYSERİ HABERLERİ

Memekanseri Sonrası Yeniden Meme Yapımı Anlatıldı

IHA
26.02.2015 - 09:42Son Güncelleme :

KAYSERİ MEMORİAL HASTANESİ İLE KAYSERİ MEME HASTALIKLARI ARAŞTIRMA VE TEDAVİ DERNEĞİ TARAFINDAN ‘MEME KANSERİ TEDAVİSİNDE MASTEKTOMİ VE REKONSTRÜKSİYON’ KONULU KONFERANS VERİLDİ.

IHA

Kayseri Memorial Hastanesi ile Kayseri Meme Hastalıkları Araştırma ve Tedavi Derneği tarafından ‘Meme Kanseri Tedavisinde Mastektomi ve Rekonstrüksiyon’ konulu konferans verildi.
Dernek ve Memorial Hastanesi tarafından ortaklaşa düzenlenen konferansta katılımcılara, meme kanseri sonrası meme yapımı ve tedavileri hakkında bilgiler verildi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Memorial Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Alper Akcan, toplantıdaki amaçlarının vatandaşların meme kanserine karşı olan bilincinin daha da artırmayı planladıklarını belirtti. Toplantı hakkında bilgi veren Akcan, “Bugün Kayseri Meme Hastalıkları Araştırma ve Tedavi Derneği olarak Memorial Kayseri Hastanesi sponsorluğunda ‘Mastektomi ve Rekonstrüksiyon’ isimli bir toplantı düzenledik. Bu toplantıda genel cerrahi, plastik cerrahi ve medikal onkolojiden konuşmacı arkadaşlar olacaklar. Meme kanserinin tedavisinde ve yeniden meme yapılması konusunda bir takım bilgiler vereceğiz. Gerek hekim arkadaşlarımızın bu toplantılara daha çok katılmasını sağlayarak hem de toplumda meme kanserine karşı olan bilinci daha çok artırmayı amaçlayacağız. Meme kanseri nedeniyle memesi alınan hastalarda yeniden meme yapımıyla ilgili bir sunum yapacak. Daha sonra da radyasyon onkoloğu arkadaşlarımız tarafından diğer tamamlayıcı tedaviler anlatılacak” ifadelerini kullandı. Memorial Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Teoman Eskitaşçıoğlu ise, toplantıda meme kanseri sonrasında memesini kaybetmiş hastalarda onarım metotlarını aktaracaklarını söyledi. Eskitaşçıoğlu, “Bu toplantıda meme kanseri sonrasında memesini kaybetmiş hatalarda onarım metotlarını anlatacağız. Gerek diğer branşlardaki arkadaşlarımıza gerek halkımız için meme kanseri hakkında bilgilendirme olacak. Sonuçta memesi alınmış hastalarda çeşitli yöntemlerle tekrar kendi dokularından memeler oluşturabilmekteyiz. Bu konuda gerek doktorlarımız açısından gerekse halkımız açısından bir farkındalık oluşturmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.
Toplantıya ayrıca, Doç. Dr. Veli Berk ve Yrd. Doç. Dr. Dicle Aslan da konuşmacı olarak katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Memekanseri Sonrası Yeniden Meme Yapımı Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Memekanseri Sonrası Yeniden Meme Yapımı Anlatıldı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı