Ege Haberleri

EGE

  Meme kanserine savaş açtılar

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  22.09.2014 - 01:12 | Son Güncelleme: 20.09.2014 - 16:35

  DENİZLİ Özel Tekden Hastanesi'nin ‘Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı' dolayısıyla başlattığı ‘Çare Erken Tanıda' isimli sosyal sorumluluk projesi için iş dünyası ve siyasi çevreler el ele verdi. Proje kapsamında Denizli'deki kadınlar artık meme kanseri teşhisi konusunda geç kalmayacak.


  Denizli'nin öncü firmaları ve siyasi kuruluşları ile ortak hareket edilecek ‘Çare Erken Tanıda' isimli sosyal sorumluluk projesini başlatan Tekden Hastanesi, bu proje ile her 8 kadından birinin taşıdığı meme kanseri riskini en aza indirgemeye çalışacak ve meme kanserinde erken tanının önemini vurgulayacak. ‘Çare Erken Tanıda' sosyal sorumluluk projesi ile Denizli iş dünyasında istihdam eden özellikle bayan personellere Tekden Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Namık Özkan tarafından meme kanserinde erken tanı adı altında sunum yapılacak. Bu etkinliklerden ilki ev tekstil sektöründe faaliyet gösteren Altınbaşak Tekstil, Gökhan Tekstil ve Kocaer Tekstil'de toplam 650 tekstil personelinin katılımıyla yapıldı.
  Tekden Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Yusuf Polat, hastane yönetimi olarak başlattıkları bu sosyal sorumluluk projesi ile meme kanserinde erken teşhise farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, "Meme kanseri hakkında şehrimiz ve bölgemiz insanının bilinçlendirilmesi, farkındalık oluşturulması ve erken teşhis ile sağlıklı bir toplum yaratılması konusunda gerekli adımların atılmasını sağlamaya çalışacağız. Biz bu proje ile meme kanseri hakkında farkındalığı arttırmak, halkımızı bilinçlendirmek istiyoruz. Mamografi gibi hayat kurtaran muayene ve taramalar konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve sağlıklı bir yaşam için yönlendirmede bulunmak istiyoruz. Bu sayede erken teşhis ile hayatlara dokunacak, hayatlar kurtaracağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı