GAZİANTEP HABERLERİ

“Meme Kanserinden Korkmuyorum, Çünkü Farkındayım” Etkinliği

IHA
12.10.2015 - 10:29Son Güncelleme :

SANKO ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ TARAFINDAN ‘MEME KANSERİ VE KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ KONULU ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

IHA

Sanko Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından ‘Meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi konulu etkinlik düzenlendi.
SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı olması nedeniyle 10-11 Ekim 2015 tarihlerinde Sanko Park Alışveriş Merkezi’nde “Meme Kanseri ve Kendi Kendine Meme Muayenesi” konulu bir etkinlik düzenlendi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Arzu Tuna ve Hemşirelik Bölümü ikinci sınıf öğrencilerinin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte, farkındalık oluşturarak meme kanseri, belirtileri, kendi kendine meme muayenesi ve meme kanserinde mamografinin önemi, gerekliliği gibi konularda bilgiler paylaşıldı. “Meme Kanserinden Korkmuyorum, Çünkü Farkındayım” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, ziyaretçilere pembe kurdele dağıtıldı. Yoğun ilgi gören etkinliğe, SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nalan Akbayrak, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Bayram ile SANKO Üniversitesi akademik ve idari kadrosundan da destek geldi.
SANKO ÜNİVERSİTESİ
Sani Konukoğlu Vakfı tarafından kurulan ve 2015-2016 akademik döneminde ikinci eğitim yılına giren SANKO Üniversitesi, Üniversite Ana Binası, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi ve Özel Sanko Okulları sosyal tesislerinden oluşuyor.
Tıp Fakültesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik bölümleri bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden oluşan SANKO Üniversitesi, sağlık bilimleri alanında eğitim veren tematik bir üniversite.
SANKO PARK
Gaziantep’te 2009’da hizmete giren ve bölgenin “yaşam alanı” haline gelen Sanko Park, zengin marka karmasıyla kaliteyi arayan ziyaretçilerini ferah bir ortamda buluşturuyor. Aylık 1 milyona yakın ziyaretçiye sahip olan ve kiralamada yüzde 100’e yakın doluluk oranı ile hizmet veren Sanko Park, zengin marka karmasıyla markalara ve kaliteyi arayan tüketicilere ferah ortamda ortak buluşma alanı sunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden “Meme Kanserinden Korkmuyorum, Çünkü Farkındayım” Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Meme Kanserinden Korkmuyorum, Çünkü Farkındayım” Etkinliği haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı