TEKİRDAĞ HABERLERİ

"Meme Kanserinde Erken Tanı Hayat Kurtarır"

IHA
28.10.2015 - 10:43Son Güncelleme :

SÜLEYMANPAŞA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TARAFINDAN KONFERANS DÜZENLENDİ

IHA

Tekirdağ Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi, 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilgilendirme ve Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında bilgilendirme konferansı düzenlendi.
Belediye Kültür Merkezi Yılmaz İçöz Sahnesinde düzenlenen konferansa Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat katıldı.
"BU RAHATSIZLIK CİNSİYETİ VE YAŞI OLMAYAN BİR RAHATSIZLIK
Konferansın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Vekili Gülüm Ertaş, meme kanserinin önüne geçebilmek açısından erken tanı ve kendi kendine kontrol aşamalarına değinerek, "İçinde bulunduğumuz ay hepimizin pembe ayı. Meme kanseri bilgilendirme ve farkındalık ayına pembe kullanarak dikkat çektik. 1-31 Ekim tarihleri arasında meme kanseri bilgilendirme farkındalık ayı çalışmaları kapsamında KETEM’den Dr. Hakan Küçük bilgilendirmelerde bulunacak. Bu rahatsızlık, cinsiyeti ve yaşı olmayan bir rahatsızlık. Ne kadar erken tanır, ne kadar farkında olursak ve ne kadar insanı bilgilendirirsek o kadar önemli. Ayrıca Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı broşürleri mümkün olduğunca çok insana ulaştırıp herkesin önlemini alması gerek. Kendi kendini kontrol etme farkındalığımızı arttırmamız için bu çok önemli" ifadelerini kullandı.
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkan Vekili Gülüm Ertaş’ın konuşmasının ardından Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Doktoru Hakan Küçük, Meme Kanseri ve KETEM’de yapılan taramalar ve eğitimler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
Konferans sonunda Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın eşi Belgin Eşkinat, Doktor Hakan Küçük’e teşekkür ederken sunumundan dolayı çiçek takdim etti.
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ TUĞLALI PARKTA BİLGİLENDİRME STANDI AÇTI
Öte yandan 1-31 Ekim Meme Kanseri Bilgilendirme ve Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli tarafından bilgilendirme yapılıp ’Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıcıdır’ adı altında broşür dağıtıldı.
GÜLFERAH GÜRAL’DAN ÖZGECAN YASASINA DESTEK
Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Ufuk Bekir Ersöz ve konferans katılımcıları, konferans alanında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Tekirdağ İl Başkanı Mine Engin Tekay tarafından açılan kadına şiddete yönelik caydırıcı cezaların yer aldığı ve ’Özgecan yasası’ olarak bilinen cinsel saldırıda iyi hal ve haksız tahrik indirimlerinin kaldırılmasını içeren imza kampanyasına destek oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden "Meme Kanserinde Erken Tanı Hayat Kurtarır" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Meme Kanserinde Erken Tanı Hayat Kurtarır" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı