MERSİN HABERLERİ

MEM'de meslek öğreniyorlar

DHA
31.03.2017 - 13:01Son Güncelleme :
DHA

MERSİN'in Tarsus İlçe Belediyesi bünyesindeki Meslek Edindirme Merkezi’nde (MEM) kursiyerler hem meslek öğreniyor hem de üretim yaparak ekonomiye destek oluyor.
Meslek Edindirme Merkezi faaliyetleri hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Şevket Can, şunları söyledi:
"Bizler belediye olarak görevimizin bilincindeyiz. İşimiz sadece altyapı yol, su değil aynı zamanda şehrimizde sosyal anlamda da bir şeyler yaparak üreten bir toplum haline gelmemize katkı sağlamak olduğunu da biliyoruz. Bu açıdan bakıldığında meslek edindirme merkezimizin kesinlikle iyi yolda olduğunu söyleyebilirim. Buradan yetişen kursiyerlerin eğitim aldıkları konuda iş bulmaları daha kolay oluyor. Merkezimizden yetişen kursiyerler kesinlikle gittikleri gerçek çalışma koşullarında yabancılık yaşamıyorlar."
MEM’in Sosyal Markete katkılarına dikkat çeken Can, şöyle devam etti: "Merkezimizde eğitmenlerimizin hem de kursiyerlerimizin eğitim süresince yaptıkları ürünler Sosyal Marketimiz aracılığı ile ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaştırıyoruz. Örneğin 92 yatalak hastamızın sürekli pijama türü giyim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Öğrencilerimize pantolon dikiyoruz."

Tolunay DUMAN/TARSUS,(Mersin),(DHA)
FOTOĞRAFL
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden MEM'de meslek öğreniyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MEM'de meslek öğreniyorlar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı