« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Melo'nun sözleşmesindeki kritik madde

Galatasaray, Felipe Melo ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı. 1 yıllık daha mukavelesi bulunan Brezilyalı oyuncu, böylelikle 4 yıl daha sarı kırmızılı formayı giyecek. Ancak sözleşmede kritik bir madde var: Her iki taraf sezon sonlarında tek taraflı feshetme hakkına sahip.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İKİ aydır takımdaki geleceği yılan hikayesine dönen Brezilyalı Felipe Melo, Galatasaray’da kaldı, üzerine de 3 yıllık sözleşme imzaladı...

‘Ayrılacağım’ diye tutturan ancak Inter başta olmak üzere Almanya, İtalya ve Amerika’dan 1.9 milyon Euro yıllık gelirin üzerinde teklif alamaması üzerine U dönüşü yapan Melo, 5 gündür sosyal medya üzerinden verdiği ‘kalmak istiyorum’ mesajını görüşme masasında da dile getirdi.

Menajeri Rodriquez Baster de dün öğlen saatlerinde gerçekleştirilen görüşmede Felipe Melo’nun yeni sözleşme talebini yönetime iletti.

KARŞILIKLI FESİH HAKKI GELDİ

İPLERİ eline alan G.Saray yönetimi de, 3.1 milyon Euro garanti ücreti olan Melo’nun 3 yıl uzatılan sözleşmesinde yıllık gelirini 2.6 milyon Euro’ya düşürdü, bonus maddeleri de aşağı çekildi.
Yeni kontratta tam 500 bin Euro’luk indirim yapılmasını kabullenen Melo da her şeye “Tamam” deyince imzalar atıldı. Felipe Melo’nun 3 yıl daha uzatılan kontratında iki taraf da sezon sonlarında tek taraflı sözleşme fesih hakkına sahip olacak.
Brezilyalı yıldız futbolcu, bu sezon eski sözleşme şartları ile sarı kırmızılı formayı giyecek, 500 bin Euro indirimli sözleşme ise 2016-2017 sezonundan itibaren devreye girecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz