Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Melo'nun ayrılacağını düşünmüyorum

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Semih Haznedaroğlu, Felipe Melo’nun Fenerbahçe’ye kapı araladığı yönündeki iddialar için önemli bir açıklama yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MELO GİBİ ÖN PLANA ÇIKAN OYUNCULAR GALATASARAY’DAN AYRILMAK İSTEMEZ

Radyospor’da Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Haznedaroğlu, “Duyumlar ya da iddialar üzerine yorum yapmak doğru değil. Bu futbolcunun bonservisi Juventus’ta… Galatasaray’da başarısıyla ön plana çıkıyor. Galatasaray’da bu şekilde oynayıp, lider konuma gelen, popüler olan futbolcu ayrılmak niyetinde olamamıştır.  Ama bu profesyonelliktir. İleride ne olacağını bilmeyiz. Ben Fenerbahçe seçeneğini de açık tuttuğu yönünde bir açıklama yapıp yapmadığını bilmiyorum; ama eğer böyle bir beyanat vermişse piyasasını açık tutuyor demektir. Ancak bizim programımızda Melo’nun bonservisini almak gibi bir çalışma var. Gösterdiği performans ve gayretle Galatasaray’a yakışır bir oyuncu dolayısıyla bonservisini almak isteriz” dedi.

SHAQUIRI ÇOK DAHA ÖNEMLİ BİR SEÇENEK; RONALDINHO KONUSUNDA ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREKİR

Shaquiri ve Ronaldinho transferleri konusunda da fikrini açıklayan Haznedaroğlu, “Ronaldinho ve Shaquiri tarnfserinde konusunda fikir yürütecek olan Fatih Terim’dir; ancak anladığım kadarıyla Terim, Shaquiri konusunda olur verdiğine göre, çalışmalar bu oyuncu üzerinde yoğunlaşıyor; alınsa faydalı olur.  Ronaldinho’nun karakter yapısını bilmiyorum. Çok profesyonel bir oyuncu çok kulüp değiştirmiş. Kariyeri parlak; ama oyuncunun karakteri de çok önemli; değerlendirmemizi bu doğrultuda yapıyoruz.  Bu tip oyunculara büyük para verirken çok dikkatli olmak gerekir” diye konuştu” şeklinde konuştu.

ARDA’YI SİLİP ATMAYIZ

Semih Haznedaroğlu, Arda’nın son açıklamalarıyla ilgili olarak ise “Zaman zaman hepimiz anlık açıklamalar yapıyor ve hatalı konuşuyoruz. Arda’nı açıklamasını da böyle ele almak gerekir.  Çok üzerinde durmamak gerekir. Arda, Galatasaray’ın çocuğudur. Arda’yı feda etmemiz söz konusu olamaz. Galatasaray’la ilgili bu takım ifadesini kızgınlığından söylemiş dahi olsa yine de Arda’yla ilişkilerimizi kesmemizi gerektirecek bir şey değil” dedi.

 MILAN BAROS’TAN VAZGEÇMEMİZ SÖZ KONUSU OLAMAZ

Deneyimli yönetici, son maçta sakatlanan Milan Baros’tan vazgeçmelerinin söz konusu olmadığını belirterek, “Büyük şanssızlık yaşadı.  Tam kendine gelmişken, sakatlık yaşaması büyük şanssızlık. Sanırm 3 haftaya kadar dönebilir. Ancak ben bu arzusu ile Baros’un tekrar kendisini  toplayacağını düşünüyorum.  Bu sakatlık nedeniyle gözden çıkarılacağını sanmıyorum. Herkesin teslim etmesi gerekir: çok iyi bir golcü ve takımımıza çok faydalı. Hemen feda edilecek bir futbolcu değil. Onun gibi değerleri bulmak için daha çok araştırma yapmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz