Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Melo ve Assaidi'de son durum

Galatasaray yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Avusturya kampında transfer çalışmaları ve ekonomik durumla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Kadir ÇETİNÇALI /BAD HARING (DHA)
SON GÜNCELLEME

Avusturya kampında bulunan yönetici Abdürrahim Albayrak, kampı izlemeye gelen medya mensuplarının yanı sıra taraftarların da her an transfer sormasından bunalmış durumda. Bunun üzerine kampın üçüncü gününde transfer söylentileriyle ilgili konuşan Albayrak, "Herkes bizden kısa sürede transferi bitirmemizi bekliyor. Bize bu baskıyı yapmayın. Acele edersek belki Galatasaray'ı milyonlarca euro zarara sokarız ya da maliyetler artar. Biraz daha sabır, birkaç gün içinde bazı gelişmeler olacak. Önemli takviyeler yapacağız" dedi.

Abdürrahim Albayrak'a birçok taraftar, Fenerbahçe'nin önemli transferler yaptığını hatırlatınca, sarı kırmızılı yönetici şu cevabı verdi: "Biz şampiyon olduk. Onlar tabii ki bu sene daha da hırslanıp, şampiyonluğu bizden geri almak için çalışacak. Biz kendi işimize bakmalıyız. Her kulüp kendine göre transfer yapacak. Başkasının yaptığı transfer bizim aklımızı karıştırmamalı."

"TEK BİR FUTBOLCUNUN 1 EURO ALACAĞI YOK"

Yönetimin büyük bir gayret ile ekonomik yapıyı düzeltmeye çalıştığını belirten Albayrak, bu konuda şöyle konuştu:
"Şampiyon olduk, bütün transfer taksitlerini ödedik. Geçen hafta da primler yattı. Şu an tek bir futbolcunun geçmişe dönük 1 euro alacağı yok. 10 senedir böyle bir şey Galatasaray'da görülmemiştir. Bunlar önemli şeyler. Göreceksiniz yine transferin en doğrusunu yapıp, Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi'nde başarıya taşımaya çalışacağız ve başaracağız. Ben Fatih Hoca ve futbolcularımıza sonuna kadar güveniyorum."

ASSAIDI BEKLENİYOR

Galatasaray'ın Avusturya kampına ilk katılması beklenen ismin Oussama Assaidi olması bekleniyor. Günlerdir süren görüşmeler sonunda Heerenven Kulübü ile anlaşmanın sağlandığı ve Assaidi'nin transferinin her an KAP'a bildirilmesi ve Faslı futbolcunun 1-2 gün içerisinde Avusturya kampına gelmesi hedefleniyor.

MELO'DA SORUN SÖZLEŞMENİN UZUNLUĞU

Galatasaray'ın transferini en çok gerçekleştirmek istediği oyuncuların başında gelen Felipo Melo ile yapılan pazarlıkta sona yaklaşılmış durumda. Melo ile ekonomik anlamda anlaşmazlık kalmadığı, ancak Brezilyalı yıldızın 4+1 ya da 3+1 yıllık uzun sözleşme istediği öğrenildi.

Sarı-kırmızılı yönetim ve Fatih Terim ise Melo'nun yaşını düşünerek 4-5 yıllık sözleşme yerine 3 yıllık bir sözleşme öneriyor. Tarafların bu anlaşmazlığı çözmesi durumunda Melo'nun transferinin de kısa süre içerisinde bitmesi hedefleniyor.

GALATASARAY TAKTİK ÇALIŞTI

Günün ilk çalışmasında yine tam sahada bölge ayrımı yapılarak, taktik çalışması gerçekleştirildi. Taktik çalışmasında rakip savunmanın arkasına forvet oyuncularına pas organizasyonları yapıldı. 1 saat 20 dakika süren antrenman, açma germe çalışması ile sona erdi.

Antrenmana izinli olan Fernando Muslera, Emmanuel Eboue, Dany Nounkeu, Selçuk İnan, Engin Baytar, Milan Baros ve Johan Elmander katılmadı. Elmander'in kampa Çarşamba günü katılmasının beklendiği bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler