Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Melo transferinde büyük oyun

G.Saray, menajerlerin Juventus ile kurduğu tuzağa düşmedi. Brezilyalı oyuncunun menajerleri paralarını düşürmüş gibi gösterip bonservise ekletti, ardından “G.Sarayla anlaştık” açıklaması yaptı. Oyunu farkeden Cimbom rest çekti.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

G.SARAY, haftalardır, “Bitti, bitiyor” diye bakılan Melo bir transfer kumpası ve krizi yüzünden masadan kalktı. Ortalığı karıştıran, Melo’nun menajeri Baster ve şirketi olurken, Juventus Baster’in sözü ile hareket edip G.Saray’ı ters köşeye yatırdı. Sonuç olarak 2 aylık transfer serüveni sinsi planlar nedeniyle askıda kaldı. İşte Melo transferinde yaşananlar: Bonservisi almak için İtalya’ya giden G.Saray menajerleri Cenk Ergun ve Şükrü Hanedar,  6 milyon Euro teklif etti. Juve ise perşembe gecesine kadar 7 milyon Euro’da diretti.

Sürpriz yumuşama ve iki şok öneri

O arada G.Saray bu kez sürpriz şekilde menajerler ile anlaşma aşamasına geldi. Son olarak 2 milyon Euro’da direten Baster 1.2 milyonu kabul etti. Ama Baster aradaki farkı gizlice anlaştığı İtalyan kulübü ile kapatmak istiyordu.
Juve dün iki öneri yaptı: “İlk teklifimiz Melo’yu 8 milyon Euro’ya satmak. İkincisi ise, bu sezon 3 milyon Euro’ya kiralayın ve sezon sonu 6 milyon Euroya alın.” Bunda menajerlerin parmağının olduğunu öğrenen Cimbom buna tepki gösterdi.

Melo’nun açıklaması, Aysal’ın resti

Promoesport menajerlik şirketi “G.Saray ile anlaştık”, Melo da “F.Bahçe maçında oynamak istiyorum” dedi. Bunlar sıkıştırma taktikleriydi. Aysal bunun üzerine Ergun ve Hanedar’a, “Artırma yok. Kabul etmezlerse dönün” dedi. G.Saraylılar’ın çıkıştığı menajerler iyice tuhaflaştı: “Melo’nun kardeşine Türkiye’de kulüp bulun, halledelim.” Bunu öğrenen Aysal, iki yetkiliye “Dönün” talimati verdi ve “Bundan sonra bu iş şartlarımızı kabul ederlerse olur” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler