KAYSERİ HABERLERİ

MELMEK Kursları ile iş sahibi oldular

DHA
29.03.2016 - 13:27Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme kursları kısa adı MELMEK kursları ile birçok kişi kurslara işsiz olarak başlıyor, kurstan iş sahibi olarak ayrılıyorlar. Hobi olarak gelenler dahi iş gücü piyasasına kalifiyeli eleman olarak işe başlayarak aile bütçesine katkı sağlıyorlar” dedi.

Necip Fazıl Kısakürek Sosyal ve Spor Tesislerindeki MELMEK dikiş nakış, iğne oyası ve ahşap boyama kursiyerlerini ziyaret eden Başkan Memduh Büyükkılıç, her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemleri olmak üzere sanat ve meslek edindirme kursları açarak yüzlerce kişiyi meslek öğreterek Milli Eğitim Bakanlığı Kurs Bitirme Sertifikası verdiklerini söyledi. Kısa adı MELMEK olan Melikgazi Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları ile kurslara işsiz olarak başlayanların, kurs sonrası ise iş sahibi olduklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri yemekleri, ev tekstili, makine nakış, diksiyon gibi bölümleri tamamlayan kursiyerlerin özellikle hamur işleri üretimi yapan işyerleri ile yatak, yorgan ve nevresim fabrikalarında kalifiyeli elaman olarak iş bulduklarını belirtti. MELMEK kurslarının aynı zamanda sosyal bir çevre ve statü merkezi olduğunu ifade eden Büyükkılıç, Melikgazi Sanat ve Meslek Kursları'nın 21 ayrı tesiste 34 branşta verildiğini ve MEB onaylı sertifika verdiklerini sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden MELMEK Kursları ile iş sahibi oldular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MELMEK Kursları ile iş sahibi oldular haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı