KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi, yıllık asansör hizmet protokol sözleşmesi imzalandı

DHA
28.04.2016 - 14:20Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ''Belediye olarak 2 yıl önce bir asansör şirketi ile anlaşma imzalamıştık. Bu yıl sözleşme sona erdi. Şimdi bir başka özel firma ile anlaştık. Sözleşmemiz bir yıllık olup bundan böyle Melikgazi ilçe sınırları içerisindeki asansörler bu firma tarafından denetlenecek'' dedi.

Başkan Büyükkılıç, belediye sınırları içerisinde yer alan asansörlerin bakım ve işletmelerinin, 18.11.2008 tarih ve 27058 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğe göre özel sektörce yaptırıldığını anımsattı. Aynı yönetmeliğin revize edilen 'Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğine' göre 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren asansörlerin yıllık bakımlarının, yetki belgesi alan ve bulunan firmalarca yapıldığını belirten Memduh Büyükkılıç “Belediye sınırları içerisinde yer alan yeni yapılan inşaatlar ile yapılmış olan tüm asansörlerin denetimi, özel sektörce yapılmaktadır. Bu denetimler, Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğe istinaden TS EN ISO/EC 17020 standartlarına göre akredite olmuş A tipi muayene kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Buna istinaden Belediye olarak 2 yıl önce bir asansör şirketi ile anlaşma imzalamıştık. Bu yıl sözleşme sona erdi. Şimdi bir başka özel firma ile anlaştık. Sözleşmemiz bir yıllık olup bundan böyle Melikgazi ilçe sınırları içerisindeki asansörler bu firma tarafından denetlenecektir. Yıllık asansör hizmet protokol sözleşmesini bugün imzaladık” ifadelerini kullandı. 

Belediye olarak asansörlerin yıllık bakım ve ruhsat işlerinin 2012 yılından önce belediyelerce yapıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, inşatların ruhsat ve statik kontrollerinin yapı denetim şirketlerine verilmesi sonrası asansörlerin de özel firmalarca denetlendiğini kaydetti. Büyükkılıç, yerel yönetimlerin yani belediyelerin uygulayan, icra eden ve yerine getiren birer kurum olmaktan çıkarak gitgide denetleyen kurum olma özelliğine yöneldiğini sözlerine ekledi.  

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi, yıllık asansör hizmet protokol sözleşmesi imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi, yıllık asansör hizmet protokol sözleşmesi imzalandı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı