KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi’ye Yeni Çöp Toplama Aracı

IHA
13.07.2015 - 14:04Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYESİ TARAFINDAN YENİ ÇÖP TOPLAMA ARACI ALINDI

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, günden güne büyüyen ve gelişen Melikgazi İlçesinde daha etkin, verimli ve seri hizmet sunabilmek amacıyla araç parkını her geçen gün yeni alınan araçlarla genişlettiklerini söyledi.
81 ayrı mahallede günlük çöp toplanıyor
Melikgazi ilçesinin her geçen gün büyüdüğünü ve bu büyüme ile semtler arasında mesafenin de artığını bundan dolayı araç parkına sürekli yeni araçlar satın alarak genişletip, hizmeti vatandaşlara bizzat bire bir sunduklarını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “ Melikgazi İlçesinin yerleşim alanı büyümekte ve bu fiziki büyümeye paralel olarak nüfusu artmaktadır. İlçe sınırları içerisinde 81 mahalle bulunmaktadır. Yaz aylarında bağ ve sayfiye alanları ile temizlik yapılan alan da artmaktadır. Halk ve çevre sağlığı açısından temizlik ve çöp toplama işini çok önemsiyoruz. Bu nedenle temizlik ve çöp toplama çalışmasını daha etkin ve seri yapabilmek için özel sektörden hizmet satın alıyoruz. Çevre temizlik vergisinden elde edilen vergilerin bir kısmı ile 1 adet 2015 model vinçli ve sıkıştırmalı çöp toplama aracı satın alındı. Yer altı konteynırlarının çöplerini almak üzere satın alınan aracın vinç kaldırma yük kapasitesi 5 tondur. Dolayısıyla şehir içinde bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Çünkü hizmette süreklilik esastır.” dedi
Sıkıştırmalı çöp toplama araçları….
1 adet sıkıştırmalı çöp toplama aracının şehir merkezindeki çöp konteynırlarının kullanımına tahsis edildiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, büyüyen ve gelişen ilçe sınırları için her geçen gün yeni araç ve gereç takviyesi yapılarak hizmette verimliliğin artırıldığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi’ye Yeni Çöp Toplama Aracı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi’ye Yeni Çöp Toplama Aracı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı