KAYSERİ HABERLERİ

“Melikgazi Her Yerde ”

IHA
14.09.2015 - 10:12Son Güncelleme : 14.09.2015 - 10:13

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yol, kaldırım, asfalt ve temizlik gibi klasik belediyeciliğin tarih olduğunu ve Melikgazi Belediyesi olarak ihtiyaç duyulan semt ve mahallelerde okul, sağlık ocağı, spor merkezi, sosyal hizmetler ve din hizmetinin sunulabilmesi için cami inşa ederek halkın hizmetine sunduklarını söyledi.
İlçe sınırları içerisinde 276 cami bulunduğunu ve bunların tamamının Melikgazi Belediyesi Temizlik Hizmetleri bünyesinde kurulan Cami Temizleme Ve Bakım Birimince temizlenerek bakım ve onarımlarının yapıldığını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Okullarda öğrenciler 50-60 kişilik sınıflarda eğitim görüyorsa, belediye olarak o semtte okul inşa ediyoruz. Semtte sağlık ocağı eksikliği var ve semt halkı mağdur oluyorsa, semtte sağlık ocağı inşa ediyor veya yer tahsisi yapıyoruz. Açık veya kapalı spor merkezleri inşa ediyoruz. Kentsel dönüşüm ile tek katlı binaların yerine çok katlı binaların yer alması ile yetersiz kalan semtlerde yine belediye olarak bu hizmeti sunmaya çalışıyoruz. İnsan odaklı ve toplum hizmetli belediye yatırım ve hizmetlerimizin düzenli ve planlı bir şekilde sunulmaya devam edeceği gibi her geçen gün hizmet kalite çıtamız da yükselmektedir. Hizmete sunmak yeterli değildir. Sunulan bu hizmetin sürekliliği, devamlılığı ve verimliliği esastır. Belediye olarak 24 saat görev başındayız. İdari işler saat 17:00’da bitse dahi hafta sonu, bayram günleri dahil yılın 365 günü temizlik, park ve bahçe bakımı, yol ve kaldırım çalışması 24 saat esasına göre devam etmektedir. Yani Melikgazi bu hizmet yelpazesi ile her yerdedir.” dedi.
2015 yılı Eylül ayı itibari ile Melikgazi Belediyesince 3 okul inşaatı, 6 spor salonu ve sosyal tesis, 2 sağlık merkezi, 1 cami inşaatı, 9 cami onarımı hizmetlerinin devam ettiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, çağdaş belediyecilik hizmetlerinde esnaf siteleri, fuar alanlı gibi ekonomiye yön veren hizmetlerde sunduklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden “Melikgazi Her Yerde ” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Melikgazi Her Yerde ” haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:46
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı