KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi Belediyesinden Uyarı:

IHA
12.07.2015 - 09:50Son Güncelleme : 12.07.2015 - 09:51

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Emlak ve Gelir Müdürlüğü’nde; emlak, reklam, çevre ve temizlik vergi mükelleflerinin beyanlarında güncelleme yaptıklarını söyledi.
Adres Değişikliği Önemli …
Mükelleflerin verdikleri beyanlarda yeni düzenlemeleri belirtmediklerini, bunun sonucu olarak bir takım sıkıntı yaşadıklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi Emlak ve Gelir Müdürlüğümüz mükelleflerde sürekli olarak güncelleme çalışması yapmaktadır. Yapılan çalışmalarda birçok mükellefin adres değişikliklerini bildirmedikleri tespit edilmektedir. Belediye açısından büyük sorun olmamakla birlikte okul kaydı, araçlarda plaka alımı ve benzer birçok işlem de adres değişikliği ortaya çıkınca, mükellefler para cezası ödemektedirler. Bunun için adres değişikliklerinizi mutlaka hem belediyelere hem de Nüfus Müdürlüğü’ne bildiriniz.” dedi.
Süresi İçerisinde veya Gerçeğe Aykırı Beyanda Bulunmak Suç
Süresi içerisinde beyanda bulunmamak veya gerçeğe aykırı adres beyanında bulunmanın suç olduğunu ifade Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, aynı binada ayrı bir daireye taşınılmasında dahi adres değişikliği olduğunu kaydetti.
20 gün içerisinde…
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, adres değişikliğinin 20 gün içerisinde yapılması gerektiğini ve adres değişikliği yapmayanların idari para cezası ödeme zorunluluğunda olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi Belediyesinden Uyarı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi Belediyesinden Uyarı: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:43
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı