KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi Belediyesi'nden arsa satışı

DHA
27.03.2017 - 12:51Son Güncelleme :
Melikgazi Belediyesinden arsa satışı
DHA

KAYSERİ, (DHA) - MELİKGAZİ Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti belediye ait 59 mesken arsası, 19 işyeri arsası, 8 bağ ve sayfiye arsasının ihale ile satılacağını bildirdi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, ''Mülkiyeti belediyemize ait olan arsaları satışa sunarak hem belediye yatırımlarına kaynak oluşturuyoruz hem de piyasadaki arsa darlığını hafifleterek ekonomiye ve istihdama hareketlilik kazandırıyoruz. İlçe sınırları içinde yer alan ve 17 ayrı semtte bulunan toplam 86 arsanın 2017 yılı ilkbaharında satışa sunulacak. Satılacak arsalar içerisinde konut, işyeri, bağ ve sayfiye arsası olduğu gibi yapılı ev ve işyeri de bulunuyor'' dedi.
Arsaların satışı için Belediye Meclisinden yetki aldıklarını ve arsa satışı ihalesinin 4 Nisan Cumartesi günü yapılacağını kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, satışlardan elde edilecek gelir ile ilçeye spor alanları, park ve bahçeler, kapalı semt pazar yerleri, otoparklar ve sosyal konutlar inşa edileceğini bildirdi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi Belediyesi'nden arsa satışı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi Belediyesi'nden arsa satışı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı