KAYSERİ HABERLERİ

Melikgazi Belediye Projeleri Çevre Kültür Değerlerini Koruma Ve Tanıtım Vakfı İstanbul Bölge Toplantısında

IHA
27.02.2015 - 09:42Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI DR. MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ÇEVRE VE KÜLTÜR DEĞERLERİNİ KORUMA VE TANITIM VAKFININ 26-27 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL BÖLGE TOPLANTISINDA MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE BAŞARI İLE UYGULANMIŞ PROJELERİNİN ANLATILDIĞINI BİLDİRDİ.

IHA

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtım Vakfının 26-27 Şubat tarihleri arasında İstanbul Bölge Toplantısında Melikgazi Belediyesince başarı ile uygulanmış projelerinin anlatıldığını bildirdi.
Gelecek nesillere bırakılacak doğal alan
Melikgazi Belediyesi olarak Kiçikapu semtinde yer alan tarihi Çağırağası ile Kiçikapu Konakları ve Gesi Bölgesi Bağpınar’daki Tarihi Köprü ile Çeşmenin koruma altına alındığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, tarihi yapı ve binalar ile doğal alanların sahip çıkılarak hem tarihi koruma altına alınmakta olduğunu hem de gelecek kuşaklara miras devredildiğini belirtti.
Çağırağası, Kiçikapu konakları ile Bağpınar Köprüsü ve Çeşmesi
Kayseri tarihi varlıkları içerisinde yer alan ve Kayseri tarihinde önemli yeri olan Çağırağası Konağı, Bağpınar Köprüsü ile Çeşmesi yapılış yılı, mimarisi, zamanın mimari tekniği, sanatsal yapısı, sosyal işlevi, sosyal hayatı yönlendirmesi ve katkısının Anadolu tarihi için önemli olduğu ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları kaydetti:
Tarihi, mimari yapısı, kullanılan malzeme,sosyal işlevi ile
"Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içersinde yer alan tarihi yapılara önem veriyoruz. Çünkü bu yapılar Kayseri’nin olduğu kadar Anadolu’nun bir kültür mirasıdır. Bu neden ile koruma planları oluşturuyor sonrada aslına uygun olarak onarıyoruz. Son olarak da günümüze kazandırarak hizmete sunuyoruz. Örneğin Çağırağası Konağını restore ettik ve Erciyes Üniversitesi bilim araştırmalarına sunduk. Şu anda Anadolu bilimine hizmet eden bir tarihi yapı olarak gezilebilen mekân haline geldi. Gelecek kuşaklara örnek gösterilecek miras bırakıyoruz. Bu uygulaması başarı ile tamamlanmış projelerimiz Tarihi Kentler Birliğinin İstanbul toplantısında slaytlar eşliğinde anlatıldı ve örnek gösterildi. Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtım Vakfı üyeleri bu çalışmaların diğer yerel yönetimlere örnek gösterileceğini söylediler”
Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtım Vakfının 26-27 Şubat tarihleri arasında İstanbul Bölge Toplantısına Melikgazi Belediyesi Tarihi kentler birliği üyesi Serdar Altuntuğ ile Hakan Mahiroğlu ve Belediye Kentsel Tasarım Müdürü Gürcan Senem iştirak ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Melikgazi Belediye Projeleri Çevre Kültür Değerlerini Koruma Ve Tanıtım Vakfı İstanbul Bölge Toplantısında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 09 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Melikgazi Belediye Projeleri Çevre Kültür Değerlerini Koruma Ve Tanıtım Vakfı İstanbul Bölge Toplantısında haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı